Partners
Projekty
Sobota 20.10.2018

KLAUZULA INFORMACYJNA

Tożsamość i dane kontaktowe Administratora  

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

ul. Skarszewska 19

83-206 Kleszczewo Kościerskie

 Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych

iod.psp.kleszczewo@zspkleszczewo.home.pl 

 


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

kalendarz_roku_szk2018_19.doc


 

 

Aktualności

 • Jasna Góra: pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II

       18. pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II przybyła na Jasną Górę. Ponad 14 tys. młodych z ok. 300 placówek z kraju, ale i z Białorusi, dziękowało za wybór, przed 40. laty, kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”.

       Abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa, świadek życia Papieża z Polski podkreślał w homilii, że Jan Paweł II był ojcem zwłaszcza dla młodych ludzi, o których bardzo się troszczył, ale którym stawiał trudne zadania: „Uczył życia nie na skróty, ale według porządku i harmonii, jaka wyszła z zamysłu Stwórcy – mówił metropolita lwowski. - Uczył życia w odpowiedzialności za siebie i za innych, a takie życie odrzuca postawę egoistycznego pragnienia i działania, by zaspokoić swoje życiowe marzenia”.

 • W Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim często przypominamy  uczniom o  zasadach ruchu drogowego. Chcemy , aby ich droga do szkoły była bezpieczna. Mówimy o tym na zajęciach wychowawczych, dydaktycznych oraz świetlicowych.

  05 października 2018 roku, odbył się apel profilaktyczny z udziałem policjanta dzielnicowego Jacka Libery, który udzielił naszym uczniom kilku bardzo ważnych rad, dotyczących zachowania bezpieczeństwa na drodze, podczas zabaw i zajęć na świeżym powietrzu oraz w domu.  Wiersze i piosenki o bezpieczeństwie użytkowników dróg, przygotowane przez rozświetlonych kamizelkami  odblaskowymi uczniów klasy drugiej, zachęcały do tego, aby być czujnym i uważnym na drogach.

 • 10 września odbyły się Gminno - Parafialne Dożynki w Zblewie.  Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny „Źródło”. Zespół nasz został zaproszony przez wójta gminy Zblewo, p. Artura Herold, do zaprezentowania pieśni słowiańskich, które wzruszają i wprowadzają w sentymentalny nastrój wszystkich słuchaczy. Myślę, że występ się podobał, ponieważ otrzymaliśmy wiele gratulacji i oklasków.

  Członkinie naszego zespołu w swoich pięknych strojach ufundowanych przez naszego wójta, częstowały chlebem przybyłych gości oraz mieszkańców Zblewa.  Zadowoleni i obdarowani upominkami, wróciliśmy do Kleszczewa.

 • Obecny rok szkolny obfituje w ważne wydarzenia, które mają na celu uczczenie 100-lecia niepodległości naszego kraju. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim także prowadzi wiele działań  związanych z tą wspaniałą rocznica, aby uświadomić  swoim uczniom czym jest wolność i niepodległość. Jednym z takich wydarzeń był udział szkolnego zespołu „Źródło” w Pomorskim Przeglądzie Chórów Szkolnych „Niepodległa” zorganizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, który odbył się 3.10.2018r., w budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.  Przegląd został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Do projektu i udziału w konkursie mogły zgłaszać się chóry ze szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Aby zakwalifikować się do gali finałowej, każdy chór musiał przejść etapy eliminacji polegające na nagraniu wersji demo swoich utworów i na podstawie nadesłanych nagrań jury wyłoniło finałowych wykonawców, w tym szkolny zespół „Zródło” z Kleszczewa Kościerskiego.  Nasi uczniowie reprezentowali na tym wydarzeniu  naszą  gminę Zblewo  oraz powiat starogardzki. Do Gdańska wyjechało 44  dzieci wraz z opiekunami: panią Hanną Jankowską (dyrygent) oraz panem Ireneuszem Czają (akompaniament). Do konkursu galowego zostało zakwalifikowanych 12 chórów z województwa pomorskiego - 9 ze szkół podstawowych i 3 ze szkół ponadpodstawowych. Grand Prix zdobył Mł

 • Dziewczyny z naszej szkoły pamiętały o Dniu Chłopaka. Święto, świętem, ale nie pozwoliły swoim kolegom tego dnia próżnować. Wpadły na pomysł, aby tego dnia chłopcy w jakiś sposób się zaprezentowali. Otóż każda klasa wylosowała jedną ze znanych w świecie postaci mężczyzn. Zadaniem wytypowanego z klasy chłopaka było wcielić się w wylosowaną postać i zaprezentować się na apelu. Tak też się stało. Który chłopiec sprostał zadaniu? Wszyscy, na co wyraźnie wskazywały burzliwe oklaski uczniów. Kolejną zabawą był  klasowy quiz, w którym zwycięstwo należało do chłopców z klasy VIII. Wszyscy młodzi mężczyźni otrzymali tego dnia słodkie upominki. Zasłużyli. Wszak to ich święto!

 •      18 Września uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i panią pedagog wyruszyli na wycieczkę na Westerplatte. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy : koszary, pomnik postawiony ku chwale poległych oraz wartownię nr 1. Wartownia nr 1 to muzeum historyczne, które prezentuje niezwykłe eksponaty. Można zobaczyć m.in. bluzę mundurową i rzeczy osobiste majora Sucharskiego oraz uzbrojenie wykorzystywane przez walczących na Westerplatte oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Wycieczka była początkiem uczczenia 100 – lecia  Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

  Akcja – segregacja. 2 x więcej. 2 x czyściej”.

       W tym roku obchodzimy w Polsce 25 rocznicę Akcji Sprzątania Świata. W naszej szkole została zaplanowana i przeprowadzona zgodnie z planem 21 września. Sprzątaliśmy okolice dróg prowadzących przez wieś na osiedle, drogę do jeziora i okolice jeziora, drogę do szkolnego lasku czyli okolice Kleszczewa. W rozmowach poprzedzających całą akcję przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci. Dzieci wiedzą, że segregacja się opłaca nie tylko ze względów ekonomicznych, ale higienicznych i zdrowotnych. Im więcej śmieci wysegregowanych, tych do powtórnej obróbki, tym mniej śmieci bezużytecznych, które będą zalegały na wysypiskach śmieci. Pamiętajmy o tym na co dzień.

 •      Rok szkolny 2018/2019 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II rozpoczął się tradycyjnie Mszą św. w parafialnym kościele. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Odświętnie ubrani uczniowie wraz ze swymi rodzicami, dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz pracownikami obsługi byli uczestnikami uroczystego apelu. Były powitania, szczególnie klasy I, uroczysta chwila oddania honoru sztandarowi szkoły oraz część artystyczna. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Oby uczniom przyświecały słowa Adama Asnyka „Szukajcie prawdy jasnego płomienia! Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg…” Oby w roku poświęconym naszej NIEPODLEGŁEJ uczniowie mieli możliwość zrealizować wezwanie poety.

 • 13 czerwca 2018 r.odbył się spływ kajakowy klasy III Gimnazjum z wychowawcą p.M.Kubikiem. Trasa wiodła od Osowa Leśnego do Wdy. Pogoda dopisała, a o humor jak zwykle zadbali sami uczestnicy. Po tasie w miejscowości Młynki na polu biwakowym odbył się mecz siatkówki. Później zapalono ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Przygoda była wspaniała.

  Spływ kajakowy - Obrazek 1 Spływ kajakowy - Obrazek 2

 • SPRAWOZDANIE

  SZKOLNEGO KOŁA SPORTOWEGO

  II semestr 2017/2018

  1. 13 lutego w Zblewie odbyły się gminne zawody w mini piłce ręcznej Nasi uczniowie  z klas IV, V, VI  i VII ( M. Groth, P. Zimmer, C.Bahr) byli bezkonkurencyjni i wygrali zdobywając I miejsce.!
  2. 14 lutego również w Zblewie  odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej kat. Gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce
  3. 27 lutego w Czarnej Wodzie odbyły się powiatowe zawody w mini piłce ręcznej. Nasze dziewczęta zajęły

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  83-206 Kleszczewo Kościerskie
  ul. Skarszewska 19
 • 58 5616822

Galeria zdjęć