Partners
Projekty
Czwartek 19.04.2018

18 - 20 kwietnia 2018r. 

EGZAMINY GIMNAZJALNE


 

 

Aktualności

 • "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć."

  Jan Paweł II

  Dnia 13.04.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim odbyła się uroczystość  wręczenia stypendiów motywacyjnych za najlepsze wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Podczas akademii obecni byli rodzice wyróżnionych uczniów, Wójt Gminy Zblewo Pan Artur Herold, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Jurczyk , Dyrektor PSP  w Kleszczewie Pani Iwona Wysmułek - Śliwa, Wicedyrektor Pani Wioletta Kujach  oraz nauczyciele i cała społeczność szkolna.

 • Międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas II i III

  „LUBICHOWSKIE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ 2018”.

      12 kwietnia 2018 roku  odbył się w Lubichowie wyżej wymieniony konkurs matematyczny. Każdą szkołę mogło reprezentować dwoje uczniów. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim zgłosiła swój udział, a reprezentowali nas Milena Jankowska i Jakub Orlikowski. Do konkursu przystąpiło 6 szkół.   Uczestnicy konkursu zostali serdecznie powitani słowem i poczęstunkiem.

 • TRZECIOTEŚCIK

  W dniach 11 i  12 kwietnia uczniowie klas III pisali testy kompetencji wiedzy. Pierwszego dnia z edukacji polonistycznej, a drugiego dnia z edukacji matematycznej. Byli rozlokowani w dwóch salach, każdy siedział w osobnej ławce, by nikt się nie rozpraszał. Ubrani na galowo, by wyróżnić ten dzień od zwykłych dni. Wszystko odbyło się zgodnie z ustalonymi zasadami. Każdy test trwał dwie godziny.       

       Po skończonych testach uczniowie stwierdzili, że były to dość trudne zadania. Zrobili tyle, ile potrafili. Życzymy im jak najlepszych wyników.

 • I DZIEN WIOSNY

  Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.

  Od rana w szkole było bardzo wiosennie i kolorowo, każda klasa miała ubranie w innej barwie.

  Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam przygotowywali wiosenne nakrycia głowy, oraz plakat promujący Bezpieczne Korzystanie z Internetu.

  Następnie wszyscy zgromadzili się na holu. W tym roku obchody pierwszego dnia wiosny połączyliśmy z akcją promującą Bezpieczne Korzystanie z Internetu. Dlatego na początku uczniowie zaprezenowali wcześniej przygotowane plakaty oraz ogłoszono wyniki konkursu Cyfrowo Bezpieczni. I miejsce zajęły : Marcelina Szarkowska I Natalia Milewska, na miejscu drugim znałazły się Natalia Reszka I Kamila Skarzyńska. Gratulujemy zwycięzcom.

 • ŚWIĘTO LICZBY  - Obrazek 1

  Liczba pi, zwana też ludolfiną to najsłynniejsza liczba świata . Określa stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy - to w przybliżeniu 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca i dlatego tego dnia obchodzimy Święto Liczby Pi.

        Również w naszej szkole uczciliśmy Liczbę Pi. Obchody Święta liczby Pi rozpoczęły się od prezentacji wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Liczba Pi".  Następnie reprezentanci klas rywalizowali w konkurencjach matematycznych, literackich i plastycznych.

 • 28.03.2018

  SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  26-28 MARCA 2018 ROKU

   

     W Wielkim Tygodniu, czyli w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych. Temat ogólny w tym roku dotyczył POSZUKIWANIA SKARBU ŚWIĘTOŚCI. W pierwszym dniu na przykładzie świętych i błogosławionych szukaliśmy potwierdzenia, że każdy z nich był poszukiwaczem tego wiecznego skarbu. Klasy I – VI SP przygotowały piękne prace plastyczne, scenki, wywiady i prezentacje, które dawały dowód, że jeśli my, tak jak ONI (Św. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Św. Stanisław Kostka, Bł. Edmund Bojanowski, Bł. Klara Luce Badano, Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko) w życiu będziemy kierować się właściwymi zasadami, to każdy może zdobyć ten najważniejszy skarb – ŚWIĘTOŚĆ! Podobnie klasa VII oraz II i III gimnazjum podczas zajęć z Ks. Rekolekcjonistą szukali rozwiązań, jak odpowiedzieć na Bożą propozycję, by zyskać skarb świętości. Następnie po przejściu do kościoła uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z nauką rekolekcyjną. Uczniowie otrzymali zadanie domowe (praca plastyczna), aby w drugim dniu rekolekcji odpowiedzieć na pytanie: Co mi przeszkadza dobrze żyć? W oparciu o te prace i dialog z uczniami Ks. Rekolekcjonista dowodził, że ciągle trzeba wracać na drogę zdobywania skarbu świętości. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa „Idę z Tobą Panie Jezu”. Po południu skorzystaliśmy z Sakramentu Pokuty i Pojednania i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z nauką

 • Gminny Turniej Kubusia Puchatka                 - Obrazek 1

  20 marca  reprezentanci klas I-III Szkoły podstawowej uczestniczyli w Gminnym Turnieju Kubusia Puchatka. Turniej podzielony był na cztery dyscypliny : Kubuś liczy, Kubuś czyta i pisze, Kubuś poznaje przyrodę i Kubuś ćwiczy. Uczniowie naszej szkoły po dogrywce zajęli czwarte miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Zapraszamy do galerii   - Obrazek 2   - Obrazek 3  - Obrazek 4

  H.Walos

 • XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY W SWAROŻYNIE

       Dnia 23 marca 2018 roku uczennice naszej szkoły : Julia Szatkowska, Oliwia Porazik i Roksana Richert pod kierunkiem pani Mireli  Trawickiej przystąpiły do Międzyszkolnego Konkursu Wielkanocnego w Swarożynie.  Do Zespołu Szkół Rolniczych zjechało bardzo dużo przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, Domów Pomocy Społecznej i Szkół z różnych miejscowości.  Spotkaliśmy panie  z KGW z Jezierc, Pinczyna, Zblewa, Borzechowa, Pałubinka i Białachowa czyli z naszej gminy. Szkoły były oceniane osobno. Ocenie podlegały : cztery pisanki wykonane dowolną techniką, palma wielkanocna, babka ( ciasto) i ogólny wystrój stołu. Komisja po dokładnych obserwacjach przyznała naszej szkole najwięcej punktów i w rezultacie zajęliśmy I miejsce. Dostaliśmy gromkie brawa, dyplomy, kwiaty i upominki. Z dumą i satysfakcją odbieraliśmy nagrody.  W konkursie II miejsce zajęła szkoła z Czarnej Wody , a III miejsce szkoła z Gniewu.

 •    W piątek 23 marca 2018r w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edmunda Dylewskiego w Bytoni odbyło się podsumowanie II Dekanalnego Konkursu na Pisankę Wielkanocną. Jak widać w dołączonych zdjęciach pomysłów na wykonanie tych „dzieł” było co nie miara. Jednak Jury pod przewodnictwem ks. Wizytatora, Proboszcza Parafii Zblewo Zenona Góreckiego wyłoniło w trzech kategoriach wiekowych najpiękniejsze prace. Cieszy nas ogromnie fakt, że wśród zwycięzców i to na wysokich miejscach są nasi uczniowie.  A mianowicie:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  83-206 Kleszczewo Kościerskie
  ul. Skarszewska 19
 • 58 5616822

Galeria zdjęć