Partners
Projekty
Poniedziałek 19.02.2018

UWAGA!!!

Zmiana dowozów od 12.02.2018r.

 

 


 

Aktualności

 • WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

      Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszej szkole taki bal odbył się 26 stycznia 2018 roku.

      Tego dnia  już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie  postacie. 

 •      Jak co roku nasz zespół muzyczny „Źródło” brał udział w Dekanalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zblewie. Było to szczególne wydarzenie, bowiem przegląd zorganizowano już po raz 20. Zaprezentowaliśmy dwa , wzruszające utwory „O Little Town of Betlehem” tytuł polski „Mieścino mała, Betlejem” oraz „Les anges dans nos campagnes” tytuł polski „Nad Betlejem w ciemną noc”. Myślę, że widzowie byli pod wrażeniem pięknego brzmienia naszych małych „artystów”. Cała uroczystość przebiegała w świątecznym nastroju, a organizatorzy zadbali o nasze samopoczucie i dobry humor. Po uroczystości, poczęstunku i podziękowaniach, wracaliśmy do szkoły z dyplomem i pamiątkowym, białym reniferem.

 •    Uczniowie klas I- VII szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjalnych biorący udział w zajęciach wyrównujących z matematyki, fizyki, biologii, geografii, przyrody i chemii w ramach projektu ,,Poznawanie przez działanie kluczem do sukcesu - wyrównywanie szans edukacyjno - rozwojowych uczniów szkół Gminy Zblewo’’ 7 grudnia 2017r. odwiedzili Centrum Hewelianum w Gdańsku.

     Centrum Hewelianum posiada cztery stałe wystawy interaktywne. Uczniowie zostali podzieleni na grupy wiekowe i każda z nich uczestniczyła w innych zajęciach. Dzięki tym atrakcyjnym warsztatom uczniowie mieli okazję dostrzec niezwykłość otaczającego nas świata, a poprzez naukowe zagadki mogli poznać zasady funkcjonujące w naukowym świecie. Po zajęciach dzieci spacerowały po Parku wokół Centrum Hewelianum i z punktu widokowego podziwiały panoramę Gdańska.

 • SZKOLNY I DEKANALNY KONKURS NA WYKONANIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWEJ

   

     W grudniu 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim katecheci zorganizowali szkolny konkurs na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. Jak zawsze głównym kryterium oceny były własnoręcznie wykonane figurki, oprócz oczywiście starannie wykonanej szopki. Prace zostały oceniane w trzech kategoriach wiekowych, a mianowicie: klasy I – IV SP, klasy IV –  VII SP oraz II – IIIG. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy słodkie upominki.

 • KONKURS SZKOLNY – LAMPION ADWENTOWY

   

     W drugiej połowie listopada 2017r w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim katecheci zorganizowali konkurs na wykonanie lampionu adwentowego. Tradycyjnie wiele osób wzięło udział w tym konkursie. Były dwie kategorie wiekowe, a mianowicie: klasy I – III SP i klasy IV – VI SP. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody i pamiątkowy dyplom, a wszyscy pozostali słodkie upominki.

   

  Oto wyniki:

   

  KLASY  I – III SP

 • 18 grudnia 2017 r. byliśmy na Gali Stypendialnej w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie Cezary Bahr odebrał stypendium marszałkowskie za specjalne osiągnięcia naukowe w dziedzinie matematyczno- przyrodniczej.

     Gala stypendialna odbyła się 18 grudnia 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Uroczystość była podsumowaniem „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego", który był realizowany przez samorząd województwa pomorskiego w latach 2016/2017 i 2017/2018. W uroczystości wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom uczestniczyli radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy szkół i nauczycieli, jak również rodzice i opiekunowie wyróżnionych uczniów.

 • 11.12.2017

   

            Radosny okres przedświąteczny w naszej szkole tradycyjnie zapoczątkował kiermasz świąteczny pod nazwą „Święta tuż, tuż…” . Cieszy się on od kilku lat zainteresowaniem rodziców i mieszkańców okolicznych miejscowości. Z zaproszonych gości przybyli miejscowy proboszcz, ksiądz Edward Kampen oraz kierownik CUW, pan Marek Miskche.

            Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji. Po obejrzeniu przedstawienia przygotowanego przez klasę VII pt. „Wigilijna ulica”, wręczeniu nagród w Gminnym Konkursie Literackim „Zima zaklęta w słowach”, występie oddziału przedszkolnego, a potem spotkaniu z Mikołajem, można było w różnorodny sposób spędzić czas. Kącik czytelniczy, kącik z kolorowankami, karaoke – oto niektóre z atrakcji. Na łasuchów czekały hot dogi oraz kawiarenka z ciastami przygotowanymi przez rodziców uczniów.

 •  

       27 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się „Pokaz ptaków drapieżnych” w dwóch odsłonach. Najpierw pokaz mogli obejrzeć uczniowie klas IV – VII i gimnazjum, czyli grupa starsza. Potem przedszkolaki i uczniowie klas I – III, czyli młodsi. Pokaz odbył się w ramach zielonych lekcji przyrody.

   

       Prowadzący w umiejętny sposób potrafili zainteresować wszystkich widzów. Oprócz podziwiania i dotykania prawdziwych ptaków, uczniowie i ich opiekunowie mieli okazję dowiedzieć się bardzo dużo ciekawych rzeczy na ich temat. Padło dużo zadziwiających ciekawostek z życia poszczególnych ptaków. Prowadzący opowiedział nam jak ludzie postrzegają różne ptaki i jak mylnie je oceniają, przez co przyczyniają się do wytrzebienia niektórych gatunków. Opowieści były ciekawe, zabawne, ale również smutne. Ptaki drapieżne latały nam nad głowami z dużą prędkością, aż czuliśmy wiatr na skórze i włosach.

 • 03.12.2017

  Dnia 1 grudnia 2017 roku 54 uczniów naszej szkoły z klas II – V, z okazji zbliżających się „Mikołajek”, wybrało się do teatru w Elblągu na spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowały panie: Wioleta Kujach, Mirela Trawicka, Helena Walos i Joanna Goldschmidt

  Było to dla nich wielkie przeżycie. Tak się złożyło, że zajmowali miejsca w pierwszych czterech rzędach, dzięki temu byli bardzo blisko sceny, aktorów, rekwizytów. Cała ta oprawa; światła, muzyka, stroje, scenografia, robiły wrażenie. Sam utwór, znany dzieciom z książek, tu został trochę inaczej przekazany, rozbudowany. Jednakże dzieci oglądały przedstawienie z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem. Utwór składał się z dwóch aktów i jednej przerwy. W czasie przerwy trzeba było wyjść do kawiarenki lub na korytarz jeżeli ktoś chciał coś zjeść.

 • CZĘŚĆ PLASTYCZNA   1. miejsce Sara Nowicka 2. miejsce Marta Banasik 3. miejsce Marcelina Jabłońska   Wyróżnienia:   Kinga Zdunek Szymon Jankowski Kornelia Dunajska Oliwia Chmura     CZĘŚĆ LITERACKA   1. miejsce OLIWIA TOMASIK 2. miejsce MAKSYMILIAN FRĄCKOWIAK 3. miejsce ZOFIA KAŹMIERSKA     Wyróżnienia:   JULIA MALINOWSKA
  MALWINA KARPIŃSKA
   

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  83-206 Kleszczewo Kościerskie
  ul. Skarszewska 19
 • 58 5616822

Galeria zdjęć