• Muzyka w przedszkolu "Zobaczyć dźwięk"

     11 maja do naszego przedszkola zaprosiliśmy niezwykłych gości. Przyjechali do nas ze Starogardu Gdańskigo, by pokazać maluchom, że muzyka to fajna rzecz! Mieliśmy okazję doświadczyć, że muzykę można nie tylko usłyszeć ale i zobaczyć, że granie na instrumentach to nie wcale taka prosta rzecz, a rzeczy które nas otaczają, rónież mogą stać się niesamowitymi instrumentami, które wydają dźwięki o jakich nam się nieśniło! A na koniec, wszyscy stworzyliśmy wielką orkiestrę z dyrygentem na czele. :)​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

  Zapraszamy do galerii: Muzyka w przedszkolu "Zobaczyć dźwięk" - Obrazek 1 Muzyka w przedszkolu "Zobaczyć dźwięk" - Obrazek 2 Muzyka w przedszkolu "Zobaczyć dźwięk" - Obrazek 3​​​​​​​

 • Kolejny „CZAR PAR” za nami…

   

   W piątek 11 maja 2018 roku braliśmy udział w konkursie interdyscyplinarnym dla klas VII „Czar Par”, który odbywa się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni.

  Tegoroczny konkurs organizowany był przy współpracy Nadleśnictwa Kaliska oraz Koła Łowieckiego „Dąbrowa”. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Dla ludzi, dla lasu”.

  Konkurs  „Czar Par” sprawdzał znajomość treści polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych oraz ekologicznych wśród uczniów klas VII. W konkursie brały udział szkoły z terenu Gminy Zblewo ( Kleszczewo Kościerskie, Zblewo, Pinczyn i Bytonia) oraz Godziszewa i Starogardu Gdańskiego.

  Uczniowie rozwiązywali zadania w parach, przemieszczając się pomiędzy trzynastoma stanowiskami. W trakcie konkursu uczestnicy musieli między innymi: wykazać się znajomością lektur, ortografii,  przysłów o lesie, rozwiązać różne zadania matematyczne, rozpoznać  drzewa i grzyby naszych lasów, znać znaczenie i zagrożenia lasów. 

  Uczniowie prezentowali duży zasób wiedzy i znakomitą współpracą w parze w trakcie rozwiązywania zadań. Po około czterech godzinach zmagań komisja podsumowała ilość uzyskanych punktów przez poszczególne pary i wyłoniła zwycięzców wśród sześciu szkół.

  Naszą szkołę reprezentowała dwójka uczniów: Cezary Bahr oraz Oliwia Porazik i zdobyli oni zaszczytne II miejsce w tym konkursie.

  Uczniom gratulujemy 

  Zapraszamy do galerii:Kolejny „CZAR PAR” za nami… - Obrazek 1 Kolejny „CZAR PAR” za nami… - Obrazek 2

  Opiekun: Anna Glich 


   

 • Dzień Zdrowia  27 kwietnia – Dzień Ziemi,

  i Święto Konstytucji 3 Maja

  Uczyć się bez podręczników. Czy tak można? Oczywiście, że tak. 27 kwietnia uczniowie uczyli się różnych znanych i mniej znanych tematów pod hasłem „Żyj zdrowo! To dobre dla Ciebie i planety!”

  Zajęcia rozpoczęły się od porannej gimnastyki prowadzonej przez uczniów klasy II gimnazjum.  Następnie uczniowie w swoich klasach wraz z wychowawcą przygotowywali zdrowe śniadanie.

  Kolejna godzina poświęcona była wykonaniu potraw i plakatów. Każda klasa przygotowała zdrową potrawę w wylosowanym wcześniej kolorze; w tym kolorze uczniowie byli również ubrani. Tak więc byli uczniowie ubrani na zielono, czerwono, pomarańczowo i biało. Przygotowane przez nich plakaty poruszały różnorodną tematykę – segregację śmieci, ruch to zdrowie, chrońmy przyrodę. Natomiast kolorowe potrawy zachwycały pomysłowością i estetyką.

  Następna godzina lekcyjna poświęcona była prezentacji przygotowanych plakatów i potraw. Niektóre klasy przygotowały również część artystyczną związaną z tematyką dnia. Wystąpili przed nami  - oddział przedszkolny, klasa II i klasa VII. Uczniowie obejrzeli również prezentację „Zdrowe odżywianie” przygotowane przez klasę II gimnazjum, która przygotowała także ulotki promujące zasady zdrowego odżywiania.  Został też podsumowany konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu”. Ta część spotkania zakończyła się degustacją kolorowych, apetycznych potraw.

  Kolejne zajęcia również dostarczyły uczniom wiedzy i umiejętności. W każdej klasie uczniowie obejrzeli prezentacje na temat Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Potem wykonywali czerwono – białe kotyliony pod kierunkiem uczennic z klasy III gimnazjum i wspólnie na holu śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej.

  To był nietypowy dzień. Okazało się, że uczniowie potrafią przygotować ciekawe zajęcia i aktywnie włączyć się w proces uczenia się od siebie nawzajem.

  Zapraszamy do galerii: - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

 • Klasa VII ma Gminnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych

  „Szranki Teatralne 2018”

  23 marca uczniowie klasy VII reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych „Szranki 2018”. Przedstawili własny spektakl napisany na podstawie baśni „Dziewczynka z zapałkami”. Zastosowano w nim nowoczesne formy artystycznego wyrazu – minimalną ilość rekwizytów, niewiele słów, zastyganie obrazu. Wzruszająca opowieść o dziewczynce z zapałkami miała skłonić do zadumy i poruszyć serca. Czy tak się stało? To już mogli ocenić widzowie.

  Zapraszamy do galerii: - Obrazek 1  - Obrazek 2 - Obrazek 3

 •  
  "Perypetie księżniczki Karolinki"
   
  17 kwietnia dzieci z klas I-IV odwiedziła grupa teatralna, która przedstawiła uczniom losy pewnej księżniczki Karoliny i bohaterów różnych bajek, którzy się z nią spotkali. Całe przedstawienie pokazało dzieciom, że nie warto udawać kogoś, kim się nie jest, bo często może to wyrządzić krzywdę innym osobom.  Aktorzy przypomnieli również o czarodziejskich słowach: proszę , przepraszam i dziękuje, a na koniec usłyszeli gromkie brawa dzieci.
  Zapraszamy do galerii:  - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3
 • "Wesoły Max"
   
  10 kwietnia 2018r.  gościliśmy w naszej szkole grupę cyrkową ,,Wesoły Max”. Artyści zaprezentowali uczniom wiele ciekawych numerów cyrkowych takich jak: żonglerka płonącymi kółkami i pokaz akrobatyczny. Wiele radości sprawiły dzieciom występy komika oraz udział w różnych konkursach cyrkowych.  
  Zapraszamy do galerii:  - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3
 • XV gminny przegląd recytatorski "W świecie poezji dziecięcej"
  27 kwietnia dzieci z naszego przedszkola miały okazję wystąpić i zaprezentować swoje umiejętności podczas XV gminnego przeglądu recytatorskiego "W świecie poezji dziecięcej", który odbył się w  Pinczynie. Nasze przedszkolaki reprezentowali Natalia Szczypior, z wierszem "Bociek", Kinga Szarafin z wierszem "Bambo" i Marika Kossobucka z wierszem "Spóźniony słowik". Wszystkie dziewczynki zaprezentowały swoje wierszyki najpiękniej jak umiały, za co otrzymały upominki a po uroczystości zostały wraz z innymi uczestnikami zaproszone na jubileuszowy tort i poczęstunek. :) 
  Zapraszamy do galerii:  - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3

   

 •      6 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Bytoni odbył się gminny konkurs logopedyczny „Wierszyki łamiące języki” dla dzieci z klas 0-III. Naszą szkołę reprezentowały:

  Oddział przedszkolny – Julia Machajewska.

  Klasa I – Laura Szadkowska.

  Klasa II – Milena Jankowska.

  Klasa III – Julia Hajduk.

  Julia Machajewska i Milena Jankowska zajęły II miejsce, Julia Hajduk zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J                         

  Zapraszamy do galerii  - Obrazek 1  - Obrazek 2 - Obrazek 3      

  H. Walos

 • Uroczystość wręczenia stypendiów

  "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć."

  Jan Paweł II

  Dnia 13.04.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim odbyła się uroczystość  wręczenia stypendiów motywacyjnych za najlepsze wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Podczas akademii obecni byli rodzice wyróżnionych uczniów, Wójt Gminy Zblewo Pan Artur Herold, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Jurczyk , Dyrektor PSP  w Kleszczewie Pani Iwona Wysmułek - Śliwa, Wicedyrektor Pani Wioletta Kujach  oraz nauczyciele i cała społeczność szkolna.

             Z wielką dumą możemy powiedzieć, że do naszej szkoły uczęszczają zdolni uczniowie, którzy dzięki wiedzy oraz wsparciu nauczycieli i rodziców osiągają wysokie wyniki  w nauce, jak i w sporcie.

              By otrzymać nagrodę w postaci stypendium, każdy z wyróżnionych musiał spełnić określone warunki. Stypendium za wyniki w nauce osiągnęli uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen minimum 5.00, wzorowe zachowanie oraz prezentowali nienaganną postawę i zaangażowanie w życie społeczne naszej szkoły. Stypendium sportowe, natomiast otrzymali uczniowie odnoszący sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim.                          

  W tym semestrze łącznie stypendium naukowe oraz sportowe otrzymało 17 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.            

  Stypendia za wyniki w nauce z rąk Pana Wójta oraz Pani Dyrektor odebrali: 

  Z klasy IV:

  Szymon Jankowski.

  Z klasy V:

  Karolina Jurczyk,

  Julia Orlikowska.

  Z klasy VII:

  Roksana Richert,

  Oliwia Porazik,

  Cezary Bahr.

  Z klasy II gimnazjum:

  Kornelia Fabich.

  Z klasy III gimnazjum:

  Alicja Forc.

  Stypendia za najlepsze wyniki w sporcie w tym semestrze uzyskali:

  Z klasy V:

  Marta Wesołowska.

  Z klasy VI:

  Sandra Bielang,

  Patrycja Paprocka,

  Natalia Reszka,

  Agata Keister,

  Paulina Stobba,

  Dagmara Szablewska,

  Maciej Netz.

  Z klasy VII:

  Martyna Groth.

   

   

   

      Wiosenną sesję rozdania stypendiów uświetniły występy naszych szkolnych talentów. Swój talent muzyczny zaprezentował chór "Źródło" pod opieką Pani Hanny Jankowskiej oraz Pana Ireneusza Czai oraz soliści:

  Mateusz Raczkowski z klasy III SP wykonując piosenkę "Naprawdę Chcę" z filmu Mała Syrenka,

  Julia Różańska z klasy III gimnazjum śpiewając utwór "Perfect" Eda Scheerana.

  Talent aktorski zaprezentowała, natomiast klasa VII we wzruszającej interpretacji baśni Christiana Andersena "Dziewczynka z zapałkami".

       Wspaniałej młodzieży dziękujemy za jej motywację, ciężką pracę, a jednocześnie życzymy, by stali się wzorem do naśladowania dla swoich kolegów i koleżanek, a w pracy nad swoim samorozwojem zawsze kierowali się słowami Jana Pawła II, który mówił iż "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć".

   

  Zapraszamy do galerii :

  Uroczystość wręczenia stypendiów - Obrazek 1  Uroczystość wręczenia stypendiów - Obrazek 2 Uroczystość wręczenia stypendiów - Obrazek 3

   

    

   

  Anna Zgryza

 • Międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas II i III

  „LUBICHOWSKIE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ 2018”.

                12 kwietnia 2018 roku  odbył się w Lubichowie wyżej wymieniony konkurs matematyczny. Każdą szkołę mogło reprezentować dwoje uczniów. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim zgłosiła swój udział, a reprezentowali nas Milena Jankowska i Jakub Orlikowski. Do konkursu przystąpiło 6 szkół.   Uczestnicy konkursu zostali serdecznie powitani słowem i poczęstunkiem.

   Potem zaczęła się część właściwa. Każda grupa wiekowa pisała test w osobnej sali. Na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. W czasie, gdy Komisja Konkursowa sprawdzała prace uczniów, oni mogli się posilić i obejrzeć przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie o figurach matematycznych. Po pewnym czasie okazało się, że niektórzy uczniowie muszą rozwiązać kolejne zadania czyli zawalczyć już o konkretne miejsca.

  Po ogłoszeniu wyników okazało się, że uczniowie naszej szkoły Milena Jankowska zajęła III miejsce w kategorii klas II, a Jakub Orlikowski zajął II miejsce w kategorii klas III. Za swoje osiągnięcia otrzymali dyplomy, nagrody i gratulacje. Jest to niewątpliwie wspaniały sukces uczniów naszej szkoły. Wracaliśmy z konkursu szczęśliwi.

  Zapraszamy do galerii  - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3 

                                                                                                          Mirela Trawicka

   

 • TRZECIOTEŚCIK

  W dniach 11 i  12 kwietnia uczniowie klas III pisali testy kompetencji wiedzy. Pierwszego dnia z edukacji polonistycznej, a drugiego dnia z edukacji matematycznej. Byli rozlokowani w dwóch salach, każdy siedział w osobnej ławce, by nikt się nie rozpraszał. Ubrani na galowo, by wyróżnić ten dzień od zwykłych dni. Wszystko odbyło się zgodnie z ustalonymi zasadami. Każdy test trwał dwie godziny.       

       Po skończonych testach uczniowie stwierdzili, że były to dość trudne zadania. Zrobili tyle, ile potrafili. Życzymy im jak najlepszych wyników.

   

  Zapraszamy do galerii  - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3

  Mirela Trawicka

 • I DZIEN WIOSNY

  Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.

  Od rana w szkole było bardzo wiosennie i kolorowo, każda klasa miała ubranie w innej barwie.

  Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam przygotowywali wiosenne nakrycia głowy, oraz plakat promujący Bezpieczne Korzystanie z Internetu.

  Następnie wszyscy zgromadzili się na holu. W tym roku obchody pierwszego dnia wiosny połączyliśmy z akcją promującą Bezpieczne Korzystanie z Internetu. Dlatego na początku uczniowie zaprezenowali wcześniej przygotowane plakaty oraz ogłoszono wyniki konkursu Cyfrowo Bezpieczni. I miejsce zajęły : Marcelina Szarkowska I Natalia Milewska, na miejscu drugim znałazły się Natalia Reszka I Kamila Skarzyńska. Gratulujemy zwycięzcom.

  W dalszej części klasa IV przedstawiła wiersz J. Brzechwy pt. “Wiosna”, a z głosników rozbrzmiewała “Wiosna” Skaldów. Po czym uczniowie zaprezentowali swoje talenty.

  Mogliśmy usłyszeć umiejętności wokalne, oglądać opracowane układy choreograficzne, grę na instrumentach oraz układanie kostki rubika na czas.  Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe.

   

  Zapraszamy do galerii  - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

  Anna Kulas

 • ŚWIĘTO LICZBY  - Obrazek 1

  Liczba pi, zwana też ludolfiną to najsłynniejsza liczba świata . Określa stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy - to w przybliżeniu 3,14. Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca i dlatego tego dnia obchodzimy Święto Liczby Pi.

                  Również w naszej szkole uczciliśmy Liczbę Pi. Obchody Święta liczby Pi rozpoczęły się od prezentacji wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Liczba Pi".  Następnie reprezentanci klas rywalizowali w konkurencjach matematycznych, literackich i plastycznych.

  W pierwszym etapie konkursu uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę matematyczną, oraz test wiedzy o liczbie Pi.

  Kolejne zmagania uczestników stanowił konkurs literacki – na znalezienie jak największej liczby słów zaczynających się od literek pi... .

  Jednym z zadań było wykonanie rysunku przedstawiającego liczbę Pi w życiu codziennym. Zwycięzcą w tej konkurencji został Damian Milewski z klasy V.

  Finałową konkurencją Święta Liczby Pi był konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby Pi.

  Po podsumowaniu wszystkich zadań "Mistrzyniami Liczby Pi" zostały Aleksandra Brzezińska i Dominika Plona z klasy III gimnazjum. Wyróżnienie zdobyli Szymon Jankowski i Szymon Balicki z klasy IV .Wszystkim serdecznie gratulujemy!

   

  Zapraszamy do galerii  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

  Anna Kulas

 • 28.03.2018

  SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  26-28 MARCA 2018 ROKU

   

     W Wielkim Tygodniu, czyli w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych. Temat ogólny w tym roku dotyczył POSZUKIWANIA SKARBU ŚWIĘTOŚCI. W pierwszym dniu na przykładzie świętych i błogosławionych szukaliśmy potwierdzenia, że każdy z nich był poszukiwaczem tego wiecznego skarbu. Klasy I – VI SP przygotowały piękne prace plastyczne, scenki, wywiady i prezentacje, które dawały dowód, że jeśli my, tak jak ONI (Św. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Św. Stanisław Kostka, Bł. Edmund Bojanowski, Bł. Klara Luce Badano, Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko) w życiu będziemy kierować się właściwymi zasadami, to każdy może zdobyć ten najważniejszy skarb – ŚWIĘTOŚĆ! Podobnie klasa VII oraz II i III gimnazjum podczas zajęć z Ks. Rekolekcjonistą szukali rozwiązań, jak odpowiedzieć na Bożą propozycję, by zyskać skarb świętości. Następnie po przejściu do kościoła uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z nauką rekolekcyjną. Uczniowie otrzymali zadanie domowe (praca plastyczna), aby w drugim dniu rekolekcji odpowiedzieć na pytanie: Co mi przeszkadza dobrze żyć? W oparciu o te prace i dialog z uczniami Ks. Rekolekcjonista dowodził, że ciągle trzeba wracać na drogę zdobywania skarbu świętości. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa „Idę z Tobą Panie Jezu”. Po południu skorzystaliśmy z Sakramentu Pokuty i Pojednania i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z nauką rekolekcyjną dla dzieci, młodzieży i ich Rodziców. Ostatni dzień rekolekcji rozpoczęliśmy w kościele, a temat katechezy brzmiał: „Co muszę robić, by Msza Święta była moim rzeczywistym spotkaniem z Panem Jezusem? Następnie odbyła się Msza Święta i ostatnia nauka rekolekcyjna. Po przejściu do szkoły odczytaliśmy listy od rodziców i ten najważniejszy LIST – List Pana Jezusa do każdego człowieka; czyli Ewangelię! I tak zakończyły się nasze przeżycia związane z przygotowaniem do najważniejszych wydarzeń – ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA!

                                                                                                     Katecheta

  Zapraszamy do galerii:

   - Obrazek 1

 • Gminny Turniej Kubusia Puchatka                 - Obrazek 1

  20 marca  reprezentanci klas I-III Szkoły podstawowej uczestniczyli w Gminnym Turnieju Kubusia Puchatka. Turniej podzielony był na cztery dyscypliny : Kubuś liczy, Kubuś czyta i pisze, Kubuś poznaje przyrodę i Kubuś ćwiczy. Uczniowie naszej szkoły po dogrywce zajęli czwarte miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Zapraszamy do galerii   - Obrazek 2   - Obrazek 3  - Obrazek 4

  H.Walos

 • XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY W SWAROŻYNIE

       Dnia 23 marca 2018 roku uczennice naszej szkoły : Julia Szatkowska, Oliwia Porazik i Roksana Richert pod kierunkiem pani Mireli  Trawickiej przystąpiły do Międzyszkolnego Konkursu Wielkanocnego w Swarożynie.  Do Zespołu Szkół Rolniczych zjechało bardzo dużo przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, Domów Pomocy Społecznej i Szkół z różnych miejscowości.  Spotkaliśmy panie  z KGW z Jezierc, Pinczyna, Zblewa, Borzechowa, Pałubinka i Białachowa czyli z naszej gminy. Szkoły były oceniane osobno. Ocenie podlegały : cztery pisanki wykonane dowolną techniką, palma wielkanocna, babka ( ciasto) i ogólny wystrój stołu. Komisja po dokładnych obserwacjach przyznała naszej szkole najwięcej punktów i w rezultacie zajęliśmy I miejsce. Dostaliśmy gromkie brawa, dyplomy, kwiaty i upominki. Z dumą i satysfakcją odbieraliśmy nagrody.  W konkursie II miejsce zajęła szkoła z Czarnej Wody , a III miejsce szkoła z Gniewu.

       W międzyczasie mogliśmy podziwiać wytwory rękodzieła ludzi z różnych  środowisk. Były tam bardzo ciekawe i piękne stroiki, potrawy, ozdoby wielkanocne.  Potem młodzież została zaproszona na warsztaty, gdzie mogli samodzielnie wykonać wieńce wielkanocne z różnorodnych materiałów zgromadzonych na tę okazję. Każdy, wykonane przez siebie stroiki, mógł zabrać ze sobą, by ustroić swój dom na zbliżające się święta.

      Były też przemówienia zaproszonych gości i gospodarzy konkursu czyli dyrekcji szkoły w Swarożynie. Uczniowie tej szkoły stanęli na wysokości zdania i dzielnie pomagali wszystkim gościom i uczestnikom konkursu. Bardzo miło spędziliśmy tam czas. Wszystko było bardzo dobrze przygotowane.

     W przygotowaniach do konkursu, swoją pracą wspomogła nas Martyna Groth, pani Ania Jurczyk oraz pani Hania Herman. Dziękujemy!

  Zapraszamy do galerii - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4

                                                                                                                     

   

    M. Trawicka

 • II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną

     W piątek 23 marca 2018r w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edmunda Dylewskiego w Bytoni odbyło się podsumowanie II Dekanalnego Konkursu na Pisankę Wielkanocną. Jak widać w dołączonych zdjęciach pomysłów na wykonanie tych „dzieł” było co nie miara. Jednak Jury pod przewodnictwem ks. Wizytatora, Proboszcza Parafii Zblewo Zenona Góreckiego wyłoniło w trzech kategoriach wiekowych najpiękniejsze prace. Cieszy nas ogromnie fakt, że wśród zwycięzców i to na wysokich miejscach są nasi uczniowie.  A mianowicie:

  W kategorii klas I – III SP Amelia Manszewska zajęła II miejsce, nagrodę dla niej odebrała Julia Lewandowska;

  w kategorii klas IV – VI SP Karol Radomski także zajął II miejsce;

  a wyróżnienie otrzymał  Jakub Orlikowski.

  Dyplomy za uczestnictwo w konkursie otrzymali również:

  Julia Lewandowska, Milena Jankowska, Marta Szymczak, Wiktor Lonc, Marcel Reszczyński, Szymon Stoffa, Filip Bujak, Julia i Zuzanna Hajduk, Julia Muszyńska i Marta Milewska.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim!!!

  Podczas spotkania wszyscy mogliśmy zajadać się smakołykami przygotowanymi przez organizatorów. Dziękujemy!

  Zbigniew Bigilski

  II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 1 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 2 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 3 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 4 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 5 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 6 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 7 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 8 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 9 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 10 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 11 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 12 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 13 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 14 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 15 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 16 II Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną - Obrazek 17

 • DZIEŃ KOBIET

     8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował apel, który rozpoczął się życzeniami dla wszystkich Pań. Następnie odbył się pokaz mody oraz różne konkurencje, w których mogły sprawdzić się nasze dziewczynki. Jednym z  zadań do wykonania  dla klas III-VI były rzuty karne do bramki, a dla klasy VII  i II i III gimnazjum - żonglerka piłką, wszyscy sobie świetnie poradzili. Reprezentantki klas III i II gimnazjum oraz klas VI i VII wzięły udział w quzie na temat wiedzy o męskich hobby i markach samochodów. Apel zakończył się gromkim "Sto lat" zaśpiewanym przez wszystkich chłopców.

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4  - Obrazek 5  - Obrazek 6  - Obrazek 7  - Obrazek 8  - Obrazek 9  - Obrazek 10  - Obrazek 11  - Obrazek 12  - Obrazek 13  - Obrazek 14  - Obrazek 15  - Obrazek 16  - Obrazek 17  - Obrazek 18  - Obrazek 19  - Obrazek 20

  Anna Kulas

 • Wyjazd do kina

           Dnia 28 lutego 2018 roku uczniowie klas IIIb, IV, VI, VII Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami wybrali sie do kina w Starogardzie Gdańskim na film pt. "Fernando". Bajka ta  ukazuje konflikt pomiędzy "byciem sobą", a rolą społeczną jaką przypisuje nam życie. W filmie nie ukrywa sie, że walka o własne poglądy nie jest łatwa, ale nie można się poddawać. Zamiast ślepo podążać za drogowskazami, jakie wyznaczają nam inni, powinniśmy słuchać własnego serca. Oto przesłanie animacji  "Fernando". Pomimo trudnego tematu jaki porusza opowieść o dzielnym, choć obdarzonym spokojną naturą byczku, wzrusza, ale też i bawi. Uczniowie oglądali film z ciekawości i zainteresowaniem.

  Anna Kulas

   - Obrazek 1  - Obrazek 2

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  83-206 Kleszczewo Kościerskie
  ul. Skarszewska 19
 • 58 5616822

Galeria zdjęć