• Szkoła promująca zdrowie

• Dzień Zdrowia  27 kwietnia – Dzień Ziemi,

Uczyć się bez podręczników. Czy tak można? Oczywiście, że tak. 27 kwietnia uczniowie uczyli się różnych znanych i mniej znanych tematów pod hasłem „Żyj zdrowo! To dobre dla Ciebie i planety!”

Zajęcia rozpoczęły się od porannej gimnastyki prowadzonej przez uczniów klasy II gimnazjum.  Następnie uczniowie w swoich klasach wraz z wychowawcą przygotowywali zdrowe śniadanie.

Kolejna godzina poświęcona była wykonaniu potraw i plakatów. Każda klasa przygotowała zdrową potrawę w wylosowanym wcześniej kolorze; w tym kolorze uczniowie byli również ubrani. Tak więc byli uczniowie ubrani na zielono, czerwono, pomarańczowo i biało. Przygotowane przez nich plakaty poruszały różnorodną tematykę – segregację śmieci, ruch to zdrowie, chrońmy przyrodę. Natomiast kolorowe potrawy zachwycały pomysłowością i estetyką.

Następna godzina lekcyjna poświęcona była prezentacji przygotowanych plakatów i potraw. Niektóre klasy przygotowały również część artystyczną związaną z tematyką dnia. Wystąpili przed nami  - oddział przedszkolny, klasa II i klasa VII. Uczniowie obejrzeli również prezentację „Zdrowe odżywianie” przygotowane przez klasę II gimnazjum, która przygotowała także ulotki promujące zasady zdrowego odżywiania.  Został też podsumowany konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu”. Ta część spotkania zakończyła się degustacją kolorowych, apetycznych potraw.

To był nietypowy dzień. Okazało się, że uczniowie potrafią przygotować ciekawe zajęcia i aktywnie włączyć się w proces uczenia się od siebie nawzajem.

Zapraszamy do galerii:

W naszym przedszkolu nie nudzimy się ani troszkę.

Przedszkolaki na wacie umieściły nasiona rzeżuchy, a w doniczkach cebulę, żeby wyrósł z niej długi, zielony szczypiorek, rzodkiewkę oraz w pozostałych doniczkach cebulki kwiatków ;)

Dzień zdrowego śniadanania

Na pierwszej godzinie lekcyjnej  ​​​​​uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowali zdrowe śaniadanie.

Teatrzyk profilaktyczny

24 października 2017 roku uczniowie klas od I – V i dzieci z oddziałów przedszkolnych oglądali teatrzyk profilaktyczny pt. „ Tomcio Łakomczuszek w krainie czekoladowych serduszek” w wykonaniu artystów z teatru objazdowego.

Główny bohater przedstawienia prezentował bardzo złe nawyki żywieniowe, które potem według zaleceń innych bohaterów zmienił. Uczył się zdrowo odżywiać i dbać o higienę własną. Dzieci przy tej okazji dowiedziały się jakie witaminy potrzebne są naszym organizmom i czemu służą.

Przedstawienie było interesujące, śmieszne i pouczające. Po reakcjach widzów można ocenić, że bardzo udane.

Kiedy tylko nadarzyła się okazja, wychodziliśmy na spacery, by podziwiać jesienne widoki w naszej okolicy.

Dzialania_z_zakresu_promocji_zdrowia_podjetych_przez_szkole.pptx

SPZ_p.pptx