Szkoła Promująca Zdrowie

 

 

     8 listopada to kolejny dzień, kiedy w naszym śniadaniu królują warzywa i owoce. Dzieci w tym dniu przyniosły w pojemniczkach pokrojone warzywa, owoce, wędliny, sery, jajka, chleb lub bułki. Do picia wodę, soki naturalne, jogurty pitne. Zasiedliśmy do stołów i każdy przygotował sobie ulubioną kanapkę. Przygotowane kanapki ułożyliśmy na talerzykach i rozpoczęliśmy śniadanie. Dzieci coraz częściej ze smakiem jedzą zdrowe śniadanie.

    

Mirela Trawicka


POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Do takich dni przygotowują się dzieci, a rodzice je zawsze wspomagają. Wedle ustaleń wszystkie dzieci starały się mieć w swoim ubiorze coś w kolorze pomarańczowym. Pani Patrycja Szczepańska przywiozła nam swoją wyciskarkę, w której wycisnęliśmy sok marchwiowo – jabłkowo – pomarańczowy. Dzieci ze smakiem piły samodzielnie przygotowany sok. Bardzo smakowały im babeczki pomarańczowe przygotowane przez panią Adrianę Załęską. Na szkolną degustację przekazaliśmy sok, marchewkę w galarecie, pomarańcze w galaretce oraz przyniesione przez dziadka Jasia Przybyła dżem z dyni, gruszki marynowane i dynię marynowaną. Stoły z przetworami wszystkich uczniów, przygotowane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wyglądały imponujące. Dzieci z chęcią częstowały się różnymi potrawami. W klasie rozmawialiśmy o owocach i warzywach w tym kolorze, o znaczeniu tych produktów w zdrowym odżywianiu. Coraz częściej w naszych domach gości dynia.

  

Mirela Trawicka


     ŚNIADANIE to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki i siłę do zabawy. W naszej szkole dbamy o utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych i dlatego od kilku lat w dniu 8 listopada uczestniczymy a akcji DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA.

      Tak było i w tym roku. W czwartek, na pierwszej godzinie lekcyjnej , wszyscy uczniowie przygotowali, a następnie wspólnie spożyli pyszne i zdrowe śniadanie. Kanapki wyglądały kolorowo i bardzo apetycznie. Samodzielnie przygotowany zdrowy posiłek to dla dzieci wielka frajda.


POMARAŃCZOWY DZIEŃ   

31 października 2018 r. nasza szkoła obchodziła Święto Dyni. Na korytarzach w jesienny klimat wprowadziły nas wszechobecne pomarańczowe koszulki, sukienki i wstążki. Przy przygotowanym przez samorząd uczniowski stoliku odbywała się degustacja potraw i przetworów przyniesionych przez uczniów. Pomarańczowe dżemy, ciasto marchewkowe, sok brzoskwiniowy i wiele innych potraw zostały przyjęte ze smakiem, jednak zdecydowanym ulubieńcem naszych uczniów były dyniowe babeczki.

  

 

SU i CARITAS


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim często przypominamy  uczniom o  zasadach ruchu drogowego. Chcemy , aby ich droga do szkoły była bezpieczna. Mówimy o tym na zajęciach wychowawczych, dydaktycznych oraz świetlicowych.

05 października 2018 roku, odbył się apel profilaktyczny z udziałem policjanta dzielnicowego Jacka Libery, który udzielił naszym uczniom kilku bardzo ważnych rad, dotyczących zachowania bezpieczeństwa na drodze, podczas zabaw i zajęć na świeżym powietrzu oraz w domu.  Wiersze i piosenki o bezpieczeństwie użytkowników dróg, przygotowane przez rozświetlonych kamizelkami  odblaskowymi uczniów klasy drugiej, zachęcały do tego, aby być czujnym i uważnym na drogach.

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Gratulujemy laureatom konkursu.

 

 

Hanna Jankowska


 

Dzień Zdrowia  27 kwietnia – Dzień Ziemi,

 

Uczyć się bez podręczników. Czy tak można? Oczywiście, że tak. 27 kwietnia uczniowie uczyli się różnych znanych i mniej znanych tematów pod hasłem „Żyj zdrowo! To dobre dla Ciebie i planety!”

Zajęcia rozpoczęły się od porannej gimnastyki prowadzonej przez uczniów klasy II gimnazjum.  Następnie uczniowie w swoich klasach wraz z wychowawcą przygotowywali zdrowe śniadanie.

Kolejna godzina poświęcona była wykonaniu potraw i plakatów. Każda klasa przygotowała zdrową potrawę w wylosowanym wcześniej kolorze; w tym kolorze uczniowie byli również ubrani. Tak więc byli uczniowie ubrani na zielono, czerwono, pomarańczowo i biało. Przygotowane przez nich plakaty poruszały różnorodną tematykę – segregację śmieci, ruch to zdrowie, chrońmy przyrodę. Natomiast kolorowe potrawy zachwycały pomysłowością i estetyką.

Następna godzina lekcyjna poświęcona była prezentacji przygotowanych plakatów i potraw. Niektóre klasy przygotowały również część artystyczną związaną z tematyką dnia. Wystąpili przed nami  - oddział przedszkolny, klasa II i klasa VII. Uczniowie obejrzeli również prezentację „Zdrowe odżywianie” przygotowane przez klasę II gimnazjum, która przygotowała także ulotki promujące zasady zdrowego odżywiania.  Został też podsumowany konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu”. Ta część spotkania zakończyła się degustacją kolorowych, apetycznych potraw.

To był nietypowy dzień. Okazało się, że uczniowie potrafią przygotować ciekawe zajęcia i aktywnie włączyć się w proces uczenia się od siebie nawzajem.

Zapraszamy do galerii:   

 


W naszym przedszkolu nie nudzimy się ani troszkę.

Przedszkolaki na wacie umieściły nasiona rzeżuchy, a w doniczkach cebulę, żeby wyrósł z niej długi, zielony szczypiorek, rzodkiewkę oraz w pozostałych doniczkach cebulki kwiatków ;)

Zapraszamy do galerii:   


Dzień zdrowego śniadanania

Na pierwszej godzinie lekcyjnej  ​​​​​uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowali zdrowe śaniadanie.

Zapraszamy do galerii:    


Teatrzyk profilaktyczny

    24 października 2017 roku uczniowie klas od I – V i dzieci z oddziałów przedszkolnych oglądali teatrzyk profilaktyczny pt. „ Tomcio Łakomczuszek w krainie czekoladowych serduszek” w wykonaniu artystów z teatru objazdowego.

     Główny bohater przedstawienia prezentował bardzo złe nawyki żywieniowe, które potem według zaleceń innych bohaterów zmienił. Uczył się zdrowo odżywiać i dbać o higienę własną. Dzieci przy tej okazji dowiedziały się jakie witaminy potrzebne są naszym organizmom i czemu służą.

      Przedstawienie było interesujące, śmieszne i pouczające. Po reakcjach widzów można ocenić, że bardzo udane.

                                                                                     Mirela Trawicka


Kiedy tylko nadarzyła się okazja, wychodziliśmy na spacery, by podziwiać jesienne widoki w naszej okolicy.

   

 

 


 

Dzialania_z_zakresu_promocji_zdrowia_podjetych_przez_szkole.pptx

 

SPZ_p.pptx

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
    83-206 Kleszczewo Kościerskie
    ul. Skarszewska 19
  • 58 5616822

Galeria zdjęć