Kącik przedszkolaka

W grudniu swoje 4 urodzinki obchodziła Wiktoria.

Wszystkiego najlepszego Wikusia!

A. Swobodzińska

6 grudnia 2018 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.

Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

Grudniowe urodziny.

W grudniu swoje urodziny świętowała Michalinka, która ukończyła 6 lat. Według ustalonej tradycji klasowej zaśpiewaliśmy jej „100 lat”, złożyliśmy życzenia, a solenizantka poczęstowała nas słodyczami. To były bardzo miłe chwile. Jeszcze raz życzymy Ci Michasiu spełnienia marzeń.

W dniu 30 listopada 2018r. dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb.

Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Atrakcjami spotkania były wróżby oraz konkursy, tj. wróżenie z butów, lanie wosku, losowanie zawodu, jaki dzieci będą wykonywać w przyszłości, itp.

Po wspólnej zabawie na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

PRZED ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI

Tak wyglądaliśmy w bardzo ważnym dniu dla każdego Polaka, więc i dla nas. Ubrani odświętnie ćwiczyliśmy wspólne śpiewnie piosenki „ Polska ma ponad tysiąc lat” oraz Hymnu narodowego. Świętowaliśmy tak jak wszyscy uczniowie naszej szkoły. To były bardzo ekscytujące zajęcia. Zapamiętamy je na długo.

URODZINY ANI

14 listopada swoje piąte urodziny obchodziła nasza Ania. Dla niej śpiewaliśmy „ Sto lat”. Każdy po kolei składał życzenia najładniej jak umiał. Ania z radością przyjęła życzenia, potem wszystkich poczęstowała wafelkami.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Do tego dnia dziewczynki przygotowały się wspomagane przez mamy. Chłopcy otrzymali słodkie upominki ładnie zapakowane. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat” , złożyły życzenia i wręczyły podarki. To był radosny dzień.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

"W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!"

A. Swobodzińska

Urodzinki naszej malutkiej Dominiki.

Dominika skończyła 3 latka, jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

100 LAT.

A. Swobodzińska

KASZTANOWE LUDZIKI, ZWIERZĄTKA I INNE STWORKI.

A to nasze dzieła.

A. Swobodzińska

Maluszki robiły smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe.

Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki ;)

WYCIECZKA DO HONOLULU

2 października nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Honolulu w Starogardzie Gdańskim.

W sali zabaw dzieciaki mogły korzystać z licznych atrakcji m.in z basenu z kulkami, zjeżdżalni, trampolin oraz korzystać z wielu innych atrakcji. Zadowolone nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola, z nadzieją że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

A. Swobodzińska

OWOCOWO – WARZYWNY TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU.

Jesień obfituje w warzywa i owoce. W tym roku bardzo obficie zaowocowały jabłonie, grusze, śliwy, winogrona. Według planu realizowaliśmy tematy związane z wykorzystaniem warzyw i owoców w naszym żywieniu. Dzięki  dobrej współpracy i zaangażowaniu rodziców, mogliśmy przygotować samodzielnie sok z jabłek i marchewki. Pani Sikorska pożyczyła nam sokowirówkę, a pani Szczepańska wyciskarkę do soków. Po przygotowaniu zasiedliśmy do stołu, aby wypić ten pyszny i bardzo zdrowy napój.

Dwa dni później dzieci przyniosły ulubione owoce, z których samodzielnie przygotowałyprzepyszne, kolorowe szaszłyki. Owoców było tak dużo, że starszacy przygotowali szaszłyki dla kolegów i koleżanek z młodszej grupy.

W realizacji tych przedsięwzięć pomagała pani Wioleta Liebrecht. Dzięki niej wszystko szło szybko i sprawnie i dostarczyło dzieciom dużo satysfakcji z samodzielnie przygotowanych potraw.

Wych. Mirela Trawicka

Wrześniowe urodziny.

W naszych oddziałach przedszkolnych składamy sobie życzenia urodzinowe. Dzień urodzin, to dla wszystkich  szczególny dzień. Każdy solenizant przynosi cukierki. Cała grupa ustawiona w kółeczku śpiewa tradycyjne „ Sto lat” po czym składają życzenia indywidualnie. Po życzeniach czas na poczęstunek. Przez cały dzień staramy się być szczególnie mili dla solenizanta. We wrześniu Olek i Kuba obchodzili swoje szóste urodziny a Lenka piąte urodziny. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Wych. Mirela Trawicka

10 października nasz Marcelek skończył 5 lat. Marcelku wszystkiego najlepszego!!!

Szymek skończył 4 latka. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia.

A. Swobodzińska

Wielkie sprzątanie świata, bo każdy przedszkolak wie, że świat sprząta się ;)

A. Swobodzińska

Makieta ruchu drogowego wykonana przez maluszków.

„Czerwone światło- stój,

Zielone światło – idź.

Na żółtym świetle zawsze czekaj,

tak już musi być.”