Kącik przedszkolaka

2017/2018

BAL KARNAWAŁOWY

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   Dzieci z grupy Maluszków i z Zerówki zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedszkolną uroczystość, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

   Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały upominki.

   Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. 

   Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

A. Swobodzińska

                    


Maluszki własnoręcznie wykonały karmę dla ptaków. Przedszkolaki odpowiednio przygotowały się do robienia jedzonka dla ptaszków. Następnie wspólnie z Paniami dzieci zawiesiły na drzewach karmę. Okoliczne ptaki chętnie zagościły na tych drzewkach, korzystając z zaproponowanych smakołyków.

                                


Korzystając z uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym boisku. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śnieżnymi swoje panie. Z czerownymi noskami i uśmiechem wróciliśmy do przedszkolna. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie. 

A. Swobodzińska

                   


15 stycznia był szczególnym dniem w naszym przedszkolu-  obchodziliśmy czwarte urodziny Oskarka.

Wszyscy zaśpiewaliśmy mu sto lat, złożyliśmy życzenia. Oskar poczęstował nas przepysznymi cukierkami, batonikami.

Oskarku jeszcze raz wszystkiego dobrego i wielu radosnych chwil w przedszkolu. wink

                                A.Swobodzińska

            


Wigilia klasowa

 oddziałów przedszkolnych

   Ostatni dzień pobytu w przedszkolu przed przerwą świąteczną oddziały przedszkolne spędziły w miłej i świątecznej atmosferze. Wspólny poczęstunek poprzedziłyśmy życzeniami skierowanymi do naszych dzieci. Następnie zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stoliczków. Wspólny czas umilały wspólnie śpiewane kolędy oraz piosenki świąteczne. Pięknym akcentem był apel dla wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły, podczas którego każda klasa zaprezentowała jeden utwór świąteczny. Przedszkolaki przepięknie zaśpiewały dobrze znaną wszystkim kolędę ,,Świeć gwiazdeczko świeć”.

   Życzymy wszystkim dzieciom oraz ich rodzinom, aby zbliżający się Nowy Rok przyniósł wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń. W te piękne i jedyne w roku chwile pragniemy złożyć najlepsze życzenia pogodnych, zdrowych  i radosnych dni oraz szczęśliwego Nowego Roku!

N. Nadolska

        


 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola.

Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolacy zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, wyrecytowały wierszyki. Po występie Mikołaj obdarował dzieci prezentami.Chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z naszym Gościem. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko świętego Mikołaja - troszeczkę zawstydzone. 

PRZEDSZKOLAKI ŻEGNAJĄC ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, OBIECAŁY, ŻE BĘDĄ GRZECZNE PRZEZ CAŁY ROK W PRZEDSZKOLU I DOMU :)

 

A. Swobodzińska

                            


"Pasowanie na przedszkolaka" obyło się 7 listopada 2017 roku, to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci. Dla małych przedszkolaków było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.

Pani dyrektor za pomocą czarodziejskiego piórka dokonała uroczystego "Aktu pasowania". Po pasowaniu, gdy wszyscy stali się "prawdziwymi przedszkolakami" dzieci dostały  dyplomy, prezenty.

Po uroczystości wszyscy goście zaproszeni byli na skłodki poczęstunek. 

 Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

 

A.Swobodzińska

      


Zabawy masą porcelanową

W grupie maluszków odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały pracę z masy porcelanowej. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną dzieci. 

Przedszkolaki najpierw obserwowały jak się robi masę, co powien czas sprawdzając jej konsystencję. 

Kiedy masa porcelanowa była gotowa dzieci z zapałem wzięły się do pracy. 

 

A. Swobodzińska

      


Jesienne parasolki

    


Szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Szyszka w roli głównej”

Dzieci z oddziału przedszkolnego ,,0a” zajęły w/w konkursie następujące miejsca:

III miejsce – Maja Głuchowska

II miejsce – Wiktoria Lange

Wyróżnienie – Martyna Stencel

 

Serdecznie gratulujemy naszym panienkom i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

   


Szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Bezpieczna droga do szkoły”

Kolejny konkurs z zwycięzcami z oddziału przedszkolnego ,,0a”.  Oto zwycięzcy:

III miejsce – Wiktoria Lange

II miejsce – Martyna Stencel

I miejsce – Julia Machajewska

Gratulujemy!!!


Szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Jesienne drzewo”

W szkolnym konkursie plastycznym pt. ,,Jesienne drzewo”  w grupie zerowej zwycięzcami okazali się:

III miejsce – Marika Kossobucka

II miejsce – Aleksander Duraj

I miejsce – Agata Trzos

Gratulujemy naszym małym zwycięzcom!!!

   


Zwyciężczyni Gminnego Konkursu Plastyczno – Ekologicznego

,,Czyste powietrze na terenie gminy Zblewo”

 

Julka Machajewska z oddziału przedszkolnego ,,0a” zajęła II miejsce  w wyżej wspomnianym konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 


Andrzejki w przedszkolu

     Jak co roku, przedszkolaki obchodziły Andrzejki. Wspólne tańce, zabawy i przeróżne wróżby sprawiły dzieciom wiele radości. Najbardziej spodobało się lanie wosku przez klucz oraz odczytywanie jaki sens może mieć dana figurka. Wyobraźnia dzieci pokazała jakie potrafią być pomysłowe.

     Na zakończenie odbył się wspólny poczęstunek, podczas którego dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami. Dzieci były naprawdę szczęsliwe.

        


Nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

 

A. Swobodzińska

                         


 

Zabawy z wodą maluchów
     

 

Dzień Pluszowego Misia

 

Dnia 24 listopada 2017 r. zorganizowano w oddziale przedszkolnym Dzień Pluszowego Misia. Dzieciom bardzo spodobała się owa inicjatywa, która wiązała się z ogromną ilością atrakcji przygotowanych w tym dniu.

Każdy przedszkolak mógł przynieść z domu swoją ulubioną pluszową maskotkę oraz inne gadżety, których bohaterami są misie.

Dzieci z ogromną ciekawością wysłuchały bajki czytanej w bibliotece, która była tematem wielu dyskusji wśród dzieci. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim sytuacji przedstawionej w bajce oraz wyboru najbardziej interesującej historii.

Warto wspomnieć o przepięknie pokolorowanych obrazkach pluszowego misia, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Dużo radości sprawiły dzieciom wspólne zabawy przyniesionymi maskotkami, podczas których zaskakiwały pomysłowością. Ponadto dzieci miały możliwość obejrzenia swojej ulubionej bajki, którą okazał się Miś Paddington. Na koniec przygotowano jeszcze jedną niespodziankę dla dzieci – były to ,,gofrowe misie”, które zaserwowano z bitą śmietaną i owocami. Każdy przedszkolak z ogromnym apetytem zajadał przepyszne gofry, które okazały się najlepszą nagrodą.

Natalia Nadolska

            

 


W dniu tak pięknym i wspaniałym swoje 5 urodzinki odchodziła Michalinka. Kiedy Misia zajęła urodzinowe miejsce, cała grupa zaśpiewała jej "sto lat", a następnie każdy po kolei składal szczere życzenia.  Później nadszedł czas na wspólna zabawę.  
Jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Misiu. !  
        

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie wszystkie opanowały Przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. 
W dniu 24.11.2017 r. Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. 
W tym dniu dzieci poznały historię święta, zaprezentowały swojego pluszaka kolegom.
Pani z biblioteki zaprosiła maluchów na wspólne świętowanie. W czasie spotkania Pani Bibliotekarka przeczytała bajkę o Misiu. Następnie mali goście odpowiadali na pytania i zagadki związane z misiami, które wystąpiły w bajce.
 
Na zakończenie wspólnie z dziećmi  zrobiliśmy przepyszne gofry. Ten dzień był pełen usmiechu oraz wspólnej zabawy.
 
A. Swobodzińska
                            

Dzień dyni

,,Dzień dyni” obchodzony w naszej szkole jest świetną okazją do smakowania przepysznych chlebków, ciast oraz konfitur i dżemów przygotowanych przez naszych uczniów i ich rodziców, których podstawowym składnikiem jest dynia oraz  inne  pomarańczowe owoce i warzywa. Tegoroczne przetwory bardzo smakowały naszym przedszkolakom, które z pomocą rodziców także przygotowały wyśmienite różności.

  


 

Jesienny spacer po lecie oddziału przedszkolnego...

                 


Jemy smacznie, jemy zdrowo, jemy kolorowo - zdrowe kanapeczki wykonane przez maluchów.  

             


Dnia 31 października dzieci z grupy maluchów wybrały się na pobliski cmentarz, aby symbolicznie zapalić znicz.

Dzieci dowiedziały się kiedy i dlaczego obchodzimy Święto Zmarłych, dlaczego należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz, że należy dbać o groby.

A. Swobodzińska

                 


Udział oddziałów przedszkolnych w teatrzyku profilaktycznym  pt. ,,Tomcio Łakomczuszek w krainie czekoladowych serduszek”. Było bardzo zabawnie i pouczająco. 

      


,,Nasi ulubieńcy”

      Jedno z wielu ciekawych zajęć, podczas których dzieci mogły pochwalić się swoimi pluszowymi czworonogami. Dzieci były bardzo szczęśliwe kiedy mogły zaprezentować swojego ulubieńca przed rówieśnikami. Zaskakiwały pomysłowością nadanych maskotkom imion oraz wiedzą na temat tego kiedy dostały swojego pluszowego przyjaciela.

 


Marcelek świętował swoje 4 urodzinki i przygotował z tej okazji poczęstunek dla koleżanek i kolegów z grupy.
Marcelku, życzymy Ci wszystkiego najlepszego !!! Sto lat !!! smiley

A. Swobodzińska

             


Maluszki wykonaly przepyszny koktajl bananowy. Dzieci chętnie uczestniczyly w przygotowaniach, a potem z apetytem kosztowaly. 

A. Swobodzińska

             

 

 

 


 

,,Jesienią, jesienią sady się rumienią…”

Jedne z wielu zajęć poświęconych wielkiej mocy witamin w postaci owoców, które dzieci uwielbiają.

Ulubione zajęcia naszych małych smakoszy, podczas których dzieci miały okazję zasmakować m.in. takie owoce, jak: kaki, ananas, granat czy melon.

Dzięki takim lekcjom, dzieci uświadamiają sobie, że istnieje wiele  owoców, o których dotąd nie wiedziały.

Podczas zajęć nie zabrakło naszych ukochanych jabłek, gruszek i śliwek, które także cieszyły się dużym uznaniem wśród dzieci.

 

Bomba witaminowa, która dostarczyła naszym przedszkolakom sporej dawki energii na cały dzień!

       


,,Wyjazd oddziałów przedszkolnych i klasy II  do Zamkowego Raju”

Dnia 03 października 2017 r. przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami z klasy II wybrały się do Zamkowego Raju. Przepięknie i zgodnie się bawiły oraz doskonaliły swoją sprawność. Nieopisana radość, która gościła na twarzach naszych dzieci jest dla nas dowodem na to, że warto odwiedzać takie miejsca.

Natalia Nadolska

          

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym!
Zapraszamy!!!


Owocowe szaszłyki przedszkolaków

          


Kolejnym etapem poznawania szkoły była wizyta w gabinecie pani pielęgniarki.  Dowiedzieliśmy się na czym polega jej praca w szkole, z czym dzieci zwracają się do niej i jakiej pomocy może im udzielić.  Poznaliśmy również wyposażenie gabinetu: waga, miara, kozetka, szafki. Pani pielegniarka przy okazji nas zmierzyła i zważyla. 

A. Swobodzińska

    


 W naszym przedszkolu także obchodziliśmy "Dzień chłopaka ". Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta,  chłopcy byli wyróżniani, dziewczynki złożyły chlopcom najlepsze życzenia.  Każdy chłopak otrzymał slodki poczestunek oraz dyplom superchlopaka. 

A. Swobodzińska


Zabawilismy się w małych ekologow i zasadzilismy kasztany. Będziemy je teraz pielęgnować w kąciku przyrody i kto wie, moze na wiosnę uda nam się zaobserwować młode roslinki. 

 

A. Swobodzińska. 

   


W ostatnim tygodniu września wybraliśmy się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu "darów jesieni".

  

 


Dzisiaj w grupie maluszkow obchodziliśmy niezwykłe święto - 3 urodziny Szymona. Nasz Szymon usłyszał głośne sto lat. Oczywiscie urodziny nie mogły się odbyć bez słodkiego poczęstunku, który wszystkim smakowal. Kochany Szymonie jeszcze raz życzymy Ci wszystkiego co najlepsze i spełnienia marzeń!!!

Agnieszka Swobodzińska

 

     

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
    83-206 Kleszczewo Kościerskie
    ul. Skarszewska 19
  • 58 5616822

Galeria zdjęć