• 2020/2021

SPIS_DO_PRZEDSZKOLA_(2).doc

Zabawy maluszków na śniegu heart

W poniedziałek obchodziliśmy w zeróweczce wigilię, śpiewaliśmy wspólnie kolędy, dzieci otrzymały upominki. angel

Dekorowanie ciasteczek laugh

Spotkanie wigilijne w maluszkach angel

Mikołajki w "zerówce"

Mikołajki w naszym przedszkolu

Andrzejki w "zerówce"

Andrzejki rozpoczęliśmy od przygotowania zdrowych, owocowych przekąsek. Następnie na holu bawiliśmy się różnymi andrzejkowymi wróżbami.

Wspólne ubieranie choinki u maluszków wink

ANDRZEJKOWE ZABAWY W MALUSZKACH laugh

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko poznało historie powstawania misiów. Przypomnieliśmy sobie misie z opowiadań bajkowych.  Wspólnie stworzyliśmy kino w którym obejrzeliśmy film, oczywiście o pewnym misiu smiley

23 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Piosenka „Kolorowe kredki” to piosenka, która towarzyszyła nam przez cały dzień. Wspólne śpiewy oraz prace plastyczne były dopełnieniem naszego świętowania.

- wszystkie misie małe i duże, bure, kolorowe obchodziły swoje święto
          smiley

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, Kolorowe kredki bardzo lubią mnie, Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, Namalują wszystko to, co chce! 23 listopada obchodziliśmy "DZIEŃ KREDKI". Rysowanie to wielka frajda. Celem zabaw było utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia. Maluszki zapoznały się z rodzajami kredek. Był to udany dzień! smileylaugh

20 listopada zarówno młodsze jak i starsze przedszkolaki wspólnie z paniami obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień upłynął w miłej atmosferze, dzieci zapoznały się ze swoimi prawami oraz obowiązkami, wykonały prace plastyczne.  W naszej szkole podczas Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka współpracujemy  z UNICEF, dlatego na znak solidarności z dziećmi w Jemenie ubraliśmy na niebiesko. Dzieci również wykonały prace konkursowe „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”.

Grupa Maluszków tworzy pianę. Oj była zabawa!

DZIEŃ JEŻA W GRUPIE MALUSZKÓW  smiley

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU.
          Dzień 10 listopada w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem

"JESTEŚMY POLAKAMI".

POLSKA – NASZA OJCZYZNA

10 listopada zajęcia w zerówce poświęcone były Naszej Ojczyźnie. Poznaliśmy legendę o powstaniu pastwa polskiego, wiemy jakie mamy symbole narodowe. Wykonaliśmy biało-czerwoną mapę Polski. Zajęcia miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji  oraz poznanie symboli narodowych  naszego kraju.

W zerówce obchodziliśmy Dzień Jeża. Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć oraz utrwalić wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Obejrzeliśmy film edukacyjny oraz wykonaliśmy prace plastyczne.

Dzień Zdrowego Śniadania w zerówce laugh

W środę, 23 października, w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji międzynarodowego „Dnia Drzewa”. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci wykonały również prace plastyczne „Drzewa w sadzie” oraz „Jesienne drzewa”.

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem obchodów  jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk.  Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie obejrzeliśmy także bajkę Myszka w Paski “Jak dokładnie myć ręce”. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

W październiku swoje urodzinki obchodzili Dominika, Amelka i Szymon. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego smiley

Dzień Chłopaka u maluszków

Witamy panią Jesień smiley

URODZINY JESIENI

W piątek 25.09.2020 obchodziliśmy „URODZINY JESIENI”. Wspólnie wykonaliśmy jesienny bukiet oraz zdrowy tort wykonany z owoców.

W poniedziałek 28.09.2020 dalej kontynuowaliśmy zdrowe śniadanie, przygotowując owocowe szaszłyki.

Helena Walos

Korzystamy z pięknej pogody, zabawy na placu zabaw

Zajęcia na temat segregacji śmieci, recyklingu, dbania o nasza planetę Ziemię smiley

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU laughlaugh

15.09.2020 obchodziliśmy "Dzień kropki". Jest to dzień budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania kreatywności.

W piątek ( 11.09.2020) swoje urodzinki świętowała Amelka. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego :)

W piątek (4.09.2020) swoje urodzinki świętowała Jagódka. Jeszcze raz życzymy naszej solenizantce wszystkiego najlepszego :)

Nasze prace plastyczne TO JA smiley

Ćwiczymy kordynację wzrokowo-ruchową cool