• Projekt Unijny

•        Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim  w roku szkolnym 2017/18 byli uczestnikami wielu zajęć wyrównujących i rozwijających w ramach projektu gminnego „Poznawanie przez działanie kluczem do sukcesu”.  Na pierwszych spotkaniach pisali testy sprawdzające poziom wiedzy wyjściowej, pozwolił określić jaki zakres materiału należy utrwalić bądź poszerzyć. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach . W czasie zajęć pracowali nie tylko z książką,ale   ćwiczyli zdobytą wiedzę w praktyce, grali w gry językowe i  pracowali z komputerem i tablicą multimedialną. Odbywały  się również zajęcia w terenie.

Na zajęciach korekcyjno–kompensacyjnych oraz terapii pedagogicznej usprawniali percepcję wzrokową i słuchową, ćwiczyli logiczne myślenie poprzez różnego rodzaju gry dydaktyczne. Zajęcia pozwalały również ćwiczyć koncentrację uwagi poprzez różnego typu ćwiczenia. Uczniowie pracowali również rozwiązując karty pracy –ćwiczyli czytanie ze zrozumieniem, oraz usprawniali grafomotorykę.

Podczas zajęć z przyrody uczniowie dość często udawali się na wyprawa w teren. Zbierali w pobliskim lesie okazy do zielnika "Runo leśne". Uczniowie wspomagali się ilustracjami i opisem wyglądu poszczególnych roślin. Powtórzyli przy okazji wszystkie warstwy roślinności w lesie. Starali się rozpoznać i nazwać po kilka roślin i zwierząt tam występujących.

Niezapomnianą atrakcją dla uczestników projektu były wycieczki do Centrum Hewelianum w Gdańsku i Centrum Eksperyment w Gdyni.

Zapraszamy do galerii: