• W świątecznym nastroju

• Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie milsi, życzliwsi
            i zapominają o kłótniach, to czas radości i miłości. Ze świętami Bożego Narodzenia związane są różne tradycje i zwyczaje. Jednym z nich są jasełka bożonarodzeniowe, które już tradycyjnie są wystawiane w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim przed świętami.

15 grudnia 2021 r. uczniowie klasy czwartej oraz dwóch z klasy szóstej wystawili jasełka, podczas których przypomnieli widzom wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie nie tylko Maryi, św. Józefa, trzech króli, aniołów, ale też Heroda, jego służących i diabłów.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa oraz towarzyszącego mu spisku króla Heroda.

Uczniowie byli bardzo przekonujący w swoich rolach. Jasełka w wykonaniu młodych aktorów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Przedstawienie zakończono wspólnym kolędowaniem, w które włączyła się cała społeczność szkolna.

• Matematyczna ozdoba choinkowa

•      W grudniu w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczno – plastyczny dla uczniów klas IV - VIII pt. „Matematyczna ozdoba choinkowa”.
            Uczniowie  mieli możliwość wykazania  się dużą pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu przestrzennej ozdoby choinkowej. Liczył się ciekawy pomysł, dokładność i estetyka wykonania pracy konkursowej.
            Prace uczniów zostały zaprezentowane na naszej szkolnej, pięknej choince, której dodają uroku.  Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a oto zwycięzcy:

I miejsce : Amelia  Manszewska z kl. V
            II miejsce : Daria Szmukała z kl. VII
            III miejsce : Adam Jurczyk z kl.V oraz Anna Szmukała z kl. VI

Wyróżnienie otrzymała Milena Jankowska z kl. VI.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Organizator:

Anna Glich

• Stroiki klasy 3

• Uczniowie klasy III wykonali stroiki wg własnych pomysłów. Oto ich prace z pozdrowieniami i życzeniami dla całej społeczności szkolnej.

• SZKOLNY KONKURS NA WYKONANIE LAMPIONU I WIEŃCA ADWENTOWEGO W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W KLESZCZEWIE KOŚCIERSKIM

• W czasie poprzedzającym Boże Narodzenie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych konkurach na wykonanie lampionu i wieńca adwentowego. Młodsi uczestnicy, czyli klasy IV, V i VI wykonywali lampiony, a klasy VII i VIII wieniec adwentowy. Cieszymy się z zaangażowania wielu osób w wykonanie tak przepięknych symboli adwentowych. Łatwo można było zauważyć, że niektóre prace wymagały wielogodzinnej pracy i wielu przeróżnych materiałów. Za to już warto, bardzo podziękować.

W regulaminie konkursów było wyłonienie zwycięzców. Dlatego 3 osobowe jury w każdej ze szkół, mimo trudnego zadania, wybrało prace do nagrodzenia. A lista przedstawia się następująco:

LAMPION ADWENTOWYI miejsce dla Amelii Manszewskiej z klasy 5, II miejsce dla Marty Kosiedowskiej z klasy 4, a III miejsce dla Sandry Sroka, również z klasy 4 . Wyróżniony został lampion wykonany przez Wiktora Lonc z klasy 6.

WIENIEC ADWENTOWYI miejsce dla Sandry Szadkowskiej z klasy 7, II miejsce dla Natalii Jurczyk z klasy 8, a III miejsce dla Natalii Reszczyńskiej, również z klasy 8.  Wyróżniony został wieniec wykonany przez siostry - Paulinę z klasy 7 i Aleksandrę Jurczyk z klasy 8.

Jeszcze raz dziękujemy za trud włożony w wykonanie lampionów i wieńców i gratulujemy zwycięzcom!

Zbigniew Bigilski

• Mikołajki w zerówce

• Jak co roku 6 grudnia w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na wyjątkowego gościa.

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już po śniadaniu zawitał w naszej sali, na buziach przedszkolaków pojawiły się uśmiechy i radość.

Dzieciaczki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, powiedziały wspólny wierszyk, rozmawiały z Mikołajem. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent oraz wspaniałe prezenty do wspólnej zabawy podczas pobytu w przedszkolu.

Każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie Mikołajem, które będzie wspaniałą pamiątką tego spotkania. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w rok.

Agnieszka Rogaczewska