• Jasna Góra: pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II

       18. pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II przybyła na Jasną Górę. Ponad 14 tys. młodych z ok. 300 placówek z kraju, ale i z Białorusi, dziękowało za wybór, przed 40. laty, kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”.

       Abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa, świadek życia Papieża z Polski podkreślał w homilii, że Jan Paweł II był ojcem zwłaszcza dla młodych ludzi, o których bardzo się troszczył, ale którym stawiał trudne zadania: „Uczył życia nie na skróty, ale według porządku i harmonii, jaka wyszła z zamysłu Stwórcy – mówił metropolita lwowski. - Uczył życia w odpowiedzialności za siebie i za innych, a takie życie odrzuca postawę egoistycznego pragnienia i działania, by zaspokoić swoje życiowe marzenia”.

       Dla wielu młodych Jan Paweł II to postać historyczna, którą wciąż poznają: „Chciał występować na scenie, ale od Boga dostał powołanie. Był kochającym człowiekiem, myślał o innych, starał się ich zrozumieć. Bardzo dobrze reprezentował nasz kraj i był patriotą. Mówił, że nie trzeba się poddawać ani w nauce, ani w dążeniu do celu, w niczym, bo w ten sposób tworzy się siebie i swoją Ojczyznę”.

       Zebrane podczas tegorocznej pielgrzymki środki finansowe trafią na Ukrainę i za pośrednictwem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK na pomoc dla najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich.

  Młodzi wypuścili w niebo ponad 300 balonów jako znak uniesienia ich serc do nieba, by jak Jan Paweł II być świętymi. Tak napisano na https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2018-10/jasna-gora-pielgrzymka-jan-pawel-ii-szkoly.html

       A my? Dziesięcioro uczniów z klasy 7 i 8 wraz z opiekunem z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim też tam byliśmy! Wyjazd dla ok. 50 uczniów z 5-ciu szkół, mających tego samego Patrona zorganizował ks. Andrzej Taliński, Proboszcz Parafii pw. św. Marcina w Starej Kiszewie.

       A teraz pokrótce, jak wyglądało nasze pielgrzymowanie. Już w środę rano o godz. 5.50 wsiedliśmy do autokaru, by wyruszyć na Jasną Górę. Ale wiadomo jak wygląda wyjazd z młodzieżą. Pierwszy przystanek i już odwiedziny w McDonald’s. Natomiast dalsza podróż mijała bardzo szybko, bo modlitwa i śpiewy przy dźwiękach gitary sprawiły, że pierwszy punkt podróżowania, jakim było „wdrapanie się” na ruiny zamku w Olsztynie leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, rozpoczęliśmy w samo południe. Po godzinnym zwiedzaniu, oglądaniu czy nawet krótkim odpoczynku udaliśmy się do naszej bazy noclegowej, tj. Domu Pielgrzyma im. św. Jana Pawła II przy Klasztorze Ojców Paulinów. Jednak do noclegu jeszcze bardzo dużo się działo. Najpierw zwiedzanie Jasnej Góry. Gdy weszliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęła się Modlitwa różańcowa, którą odmawialiśmy wraz z innymi wiernymi. Następnie dalej zwiedzaliśmy Jasną Górę ze Skarbcem włącznie. A na zakończenie wzięliśmy udział w Drodze krzyżowej z rozważaniami dla młodzieży. Ostatnim wydarzeniem dnia to nasz udział w Apelu Jasnogórskim z rzeszą młodych ludzi, którzy też już w tym dniu przybyli do Częstochowy. Czwartek to już dzień głównych uroczystości. Jednak jeszcze przed Mszą św. udaliśmy się do Kaplicy św. Józefa na Halach, by obejrzeć film pt. „Jasnogórskie cuda i łaski”. Po bardzo wzruszającej prezentacji ukazującej otrzymane łaski uzdrowienia, ocalenia itp. przygotowaliśmy się do udziału w głównych uroczystościach (które pokrótce opisano powyżej). Jednym z głównych tematów, który również poruszano to nasze 100-lecie odzyskania niepodległości, którego hasło przewodnie brzmiało: „Tu zawsze byliśmy wolni”. Poczet sztandarowy na Szczycie jasnogórskim, a pozostali na Błoniach jasnogórskich uczestniczyliśmy w tym wielkim wydarzeniu. Po zakończeniu Mszy św. odczytano List napisany do Ojca św. Franciszka, który jak słyszeliśmy, własnoręcznie przekaże Papieżowi Abp Mieczysław Mokrzycki. A już na sam koniec odczytano Akt Zawierzenia się Matce Bożej. Od organizatorów otrzymaliśmy też drobne upominki, tj. Dziesiątek różańca, obrazek czy znaczek. Potem ze śpiewem na ustach wróciliśmy do autokaru, by udać się w powrotną podróż do naszych domów. Ubogaceni udziałem w tych wydarzeniach, po dwóch godzinnych postojach (w tym oczywiście wizyta w McDonald’s) również z modlitwą i piosenką o godz. 22.00 byliśmy na miejscu.

   - Obrazek 1   - Obrazek 2  - Obrazek 3

  Katecheta – Z. Bigilski

 • Zasady ruchu drogowego

  W Publicznej Szkole Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim często przypominamy  uczniom o  zasadach ruchu drogowego. Chcemy , aby ich droga do szkoły była bezpieczna. Mówimy o tym na zajęciach wychowawczych, dydaktycznych oraz świetlicowych.

  05 października 2018 roku, odbył się apel profilaktyczny z udziałem policjanta dzielnicowego Jacka Libery, który udzielił naszym uczniom kilku bardzo ważnych rad, dotyczących zachowania bezpieczeństwa na drodze, podczas zabaw i zajęć na świeżym powietrzu oraz w domu.  Wiersze i piosenki o bezpieczeństwie użytkowników dróg, przygotowane przez rozświetlonych kamizelkami  odblaskowymi uczniów klasy drugiej, zachęcały do tego, aby być czujnym i uważnym na drogach.

  Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Gratulujemy laureatom konkursu.

  Zasady ruchu drogowego - Obrazek 1 Zasady ruchu drogowego - Obrazek 2Zasady ruchu drogowego - Obrazek 3

   

  Hanna Jankowska

 • Gminno - Parafialne Dożynki

  10 września odbyły się Gminno - Parafialne Dożynki w Zblewie.  Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny „Źródło”. Zespół nasz został zaproszony przez wójta gminy Zblewo, p. Artura Herold, do zaprezentowania pieśni słowiańskich, które wzruszają i wprowadzają w sentymentalny nastrój wszystkich słuchaczy. Myślę, że występ się podobał, ponieważ otrzymaliśmy wiele gratulacji i oklasków.

  Członkinie naszego zespołu w swoich pięknych strojach ufundowanych przez naszego wójta, częstowały chlebem przybyłych gości oraz mieszkańców Zblewa.  Zadowoleni i obdarowani upominkami, wróciliśmy do Kleszczewa.

   

  Hanna Jankowska

 • Pomorski Przegląd Chórów Szkolnych

  Obecny rok szkolny obfituje w ważne wydarzenia, które mają na celu uczczenie 100-lecia niepodległości naszego kraju. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim także prowadzi wiele działań  związanych z tą wspaniałą rocznica, aby uświadomić  swoim uczniom czym jest wolność i niepodległość. Jednym z takich wydarzeń był udział szkolnego zespołu „Źródło” w Pomorskim Przeglądzie Chórów Szkolnych „Niepodległa” zorganizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, który odbył się 3.10.2018r., w budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.  Przegląd został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Do projektu i udziału w konkursie mogły zgłaszać się chóry ze szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Aby zakwalifikować się do gali finałowej, każdy chór musiał przejść etapy eliminacji polegające na nagraniu wersji demo swoich utworów i na podstawie nadesłanych nagrań jury wyłoniło finałowych wykonawców, w tym szkolny zespół „Zródło” z Kleszczewa Kościerskiego.  Nasi uczniowie reprezentowali na tym wydarzeniu  naszą  gminę Zblewo  oraz powiat starogardzki. Do Gdańska wyjechało 44  dzieci wraz z opiekunami: panią Hanną Jankowską (dyrygent) oraz panem Ireneuszem Czają (akompaniament). Do konkursu galowego zostało zakwalifikowanych 12 chórów z województwa pomorskiego - 9 ze szkół podstawowych i 3 ze szkół ponadpodstawowych. Grand Prix zdobył Młodzieżowy Chór „SCHERZI MUSICALI” z XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy w Gdańsku. Na zakończanie Pomorski Kurator Oświaty pani dr Monika Kończyk serdecznie podziękowała wszystkim uczniom oraz dyrygentom za udział w tej uroczystej gali oraz zapowiedziała, że będzie to wydarzenie cykliczne, odbywające się każdego roku.

  Pomorski Przegląd Chórów Szkolnych - Obrazek 1 Pomorski Przegląd Chórów Szkolnych - Obrazek 2 Pomorski Przegląd Chórów Szkolnych - Obrazek 3

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  Dziewczyny z naszej szkoły pamiętały o Dniu Chłopaka. Święto, świętem, ale nie pozwoliły swoim kolegom tego dnia próżnować. Wpadły na pomysł, aby tego dnia chłopcy w jakiś sposób się zaprezentowali. Otóż każda klasa wylosowała jedną ze znanych w świecie postaci mężczyzn. Zadaniem wytypowanego z klasy chłopaka było wcielić się w wylosowaną postać i zaprezentować się na apelu. Tak też się stało. Który chłopiec sprostał zadaniu? Wszyscy, na co wyraźnie wskazywały burzliwe oklaski uczniów. Kolejną zabawą był  klasowy quiz, w którym zwycięstwo należało do chłopców z klasy VIII. Wszyscy młodzi mężczyźni otrzymali tego dnia słodkie upominki. Zasłużyli. Wszak to ich święto!

  DZIEŃ CHŁOPAKA - Obrazek 1 DZIEŃ CHŁOPAKA - Obrazek 2 DZIEŃ CHŁOPAKA - Obrazek 3

 • WESTERPLATTE –WYCIECZKA KLAS I-III

       18 Września uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i panią pedagog wyruszyli na wycieczkę na Westerplatte. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy : koszary, pomnik postawiony ku chwale poległych oraz wartownię nr 1. Wartownia nr 1 to muzeum historyczne, które prezentuje niezwykłe eksponaty. Można zobaczyć m.in. bluzę mundurową i rzeczy osobiste majora Sucharskiego oraz uzbrojenie wykorzystywane przez walczących na Westerplatte oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Wycieczka była początkiem uczczenia 100 – lecia  Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

  WESTERPLATTE –WYCIECZKA KLAS I-III - Obrazek 1 WESTERPLATTE –WYCIECZKA KLAS I-III - Obrazek 2

  H.Walos

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

  Akcja – segregacja. 2 x więcej. 2 x czyściej”.

       W tym roku obchodzimy w Polsce 25 rocznicę Akcji Sprzątania Świata. W naszej szkole została zaplanowana i przeprowadzona zgodnie z planem 21 września. Sprzątaliśmy okolice dróg prowadzących przez wieś na osiedle, drogę do jeziora i okolice jeziora, drogę do szkolnego lasku czyli okolice Kleszczewa. W rozmowach poprzedzających całą akcję przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci. Dzieci wiedzą, że segregacja się opłaca nie tylko ze względów ekonomicznych, ale higienicznych i zdrowotnych. Im więcej śmieci wysegregowanych, tych do powtórnej obróbki, tym mniej śmieci bezużytecznych, które będą zalegały na wysypiskach śmieci. Pamiętajmy o tym na co dzień.

   

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

  Mirela Tawicka

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

       Rok szkolny 2018/2019 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II rozpoczął się tradycyjnie Mszą św. w parafialnym kościele. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Odświętnie ubrani uczniowie wraz ze swymi rodzicami, dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz pracownikami obsługi byli uczestnikami uroczystego apelu. Były powitania, szczególnie klasy I, uroczysta chwila oddania honoru sztandarowi szkoły oraz część artystyczna. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Oby uczniom przyświecały słowa Adama Asnyka „Szukajcie prawdy jasnego płomienia! Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg…” Oby w roku poświęconym naszej NIEPODLEGŁEJ uczniowie mieli możliwość zrealizować wezwanie poety.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 2 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 3 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 4

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Spływ kajakowy

  13 czerwca 2018 r.odbył się spływ kajakowy klasy III Gimnazjum z wychowawcą p.M.Kubikiem. Trasa wiodła od Osowa Leśnego do Wdy. Pogoda dopisała, a o humor jak zwykle zadbali sami uczestnicy. Po tasie w miejscowości Młynki na polu biwakowym odbył się mecz siatkówki. Później zapalono ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Przygoda była wspaniała.

  Spływ kajakowy - Obrazek 1 Spływ kajakowy - Obrazek 2

 • SPRAWOZDANIE

  SZKOLNEGO KOŁA SPORTOWEGO

  II semestr 2017/2018

  1. 13 lutego w Zblewie odbyły się gminne zawody w mini piłce ręcznej Nasi uczniowie  z klas IV, V, VI  i VII ( M. Groth, P. Zimmer, C.Bahr) byli bezkonkurencyjni i wygrali zdobywając I miejsce.!
  2. 14 lutego również w Zblewie  odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej kat. Gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce
  3. 27 lutego w Czarnej Wodzie odbyły się powiatowe zawody w mini piłce ręcznej. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce
  4. 02 marca w Bobowie  odbyły się powiatowe zawody w mini piłce ręcznej chłopców.  Nasi uczniowie zajęli również  III miejsce
  5. 06 marca w Zblewie odbyły się zawody gminne w koszykówce w kat. Gimnazjum. Dziewczęta po zaciętych bojach wygrały swoje mecze i zdobyły złote medale. Natomiast chłopcy zajęli III miejsce.
  6. 09 marca w Pinczynie  odbyły się zawody gminne w mini koszykówce . Dziewczynki ponownie pokazały klasę wygrywając wszystkie mecze i zdobyły złote medale,!!! Chłopcy zajęli III miejsce
  7. 12 marca  2018 r. w Kokoszkowach  odbyły się  rejonowe  zawody w Koszykówce kat. SP i Gimnazjum dziewcząt.   Po bardzo zaciętych meczach dziewczynki SP Wygrały swoje mecze i zdobyły I miejsce, natomiast dziewczęta z Gimnazjum zdobyły  II miejsce
  8. 04 kwietnia 2018 w Kaliskach obyły się zawody powiatowe w mini koszykówce dziewcząt. Nasze mistrzynie uległy tylko dziewczynkom ze Starogardu Gd. I zdobyły srebrne medale. Gratulacje!!!
  9. 11 kwietnia w Borzechowie odbyły się gminne zawody w piłkę nożną w kat.  SP. Nasi reprezentanci zajęli ostatecznie V miejsce.
  10. 24 kwietnia 2018 r. odbyły się się gminne zawody w piłkę nożną w kat.  Gimnazjum.. Nasi reprezentanci zajęli ostatecznie III miejsce.
  11. 25 kwietnia 2018 r. w Lubichowie odbyły się zawody rangi powiatowej  pt. Całe Pomorze gra w piłkę ręczną. Nasi chłopcy  z klas IV, V i VI wygrywając wszystkie trzy spotkania zapewnili sobie awans do finałów wojewódzkich tego turnieju .
  12. 26 kwietnia 2018 r. w Kaliskach  odbyły się zawody z cyklu Całe Pomorze gra w piłkę ręczną - kat. dziewczęta Kl. VI – VII. Nasze złotka również i w tym turnieju nie miały sobie równych i wygrały. Tak jak młodsi koledzy awansowały do finału wojewódzkiego tej imprezy
  13. 15 maja 2018 r. w Pinczynie odbyły się gminne zawody w czwórboju LA. Nasi reprezentanci zarówno chłopcy jak i dziewczynki nie dały innym szkołom szans i wygrały te zawody zdobywając złote medale!!! Martyna Groth uzyskała tytuł mistrzyni LA zdobywają indywidualnie najwięcej punktów!!!
  14. 17 maja w Skarszewach odbyły się rejonowe mistrzostwa w czwórboju LA Tym razem chłopcy musieli uznać wyższość  gospodarzy i zajęli II miejsce. Natomiast nasze Dominatorki z klas VI wygrały z faworyzowana ekipą Skarszew i wywalczyły awans do finałów powiatowych !!!!
  15. 22 maja w Starogardzie  GD na pięknym miejskim stadionie odbyły się powiatowe mistrzostwa w czwórboju LA Nasze reprezentantki z klas VI  i Martyna Groth po trzech konkurencjach ( skoku wzwyż, biegu na 60m, i rzucie piłeczką palantową) prowadziły. Niestety po biegu na 600 m spadły na trzecie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci. Jak dotąd jest to największy sukces w tej konkurencji . Gartulację!!!! Nadmienić trzeba, że do awansu na finały wojewódzkie zabrakło 23 punktów!!!
  16. 29 maja 2018 w Nowej Karczmie  odbyły się Finały wojewódzkie turnieju pt Całe Pomorze gra w piłkę ręczną w kat. Dziewcząt VI – VII. Nasze wyśmienite dziewczynki próbowały walczyć, lecz trafiły do bardzo silnej grupy. Gospodynie z Nowej Karczmy oraz Tczewa i Kwidzyna okazały się za silne. W swoim ostatnim meczu pokonały SP Sztutowo zajęły ostatecznie 9  miejsce.
  17. 04 czerwca 2018r. w Kwidzynie odbyły się Finały wojewódzkie turnieju pt. Całe Pomorze gra w piłkę ręczną w kat. Chłopców  IV- V. Nasi reprezentanci po zaciętych, aczkolwiek przegranych pojedynkach  z  Żukowem, Kościerzyną oraz  Tczewem zajęli IV miejsce w grupie. W swoim ostatnim meczu pokonali SP Sztutowo i zajęli ostatecznie VII miejsce . Gratulacje!!!

  Nasze najlepsze sportsmenki z klas VI i VII :

  Bielang Sandra, Groth Martyna, Keister Agata, Milewska Natalia, Paprocka Patrycja,  Reszka Natalia,  Stobba Milena, Syska Klaudia oraz Aleksandra Forc.

  Chłopcy klas IV – VI :

  Czarek Bahr, Paweł Zimmer, Mateusz Paprocki, Dominik i Kacper Gnutek

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3

   

  Sportowcy Gimnazjum:

  Julia Różańska, Alicja Forc, Karolina Sturmowska, Magda Buczkowska, Bujak Julia, Fojuth Milena, Richert Roksana, Szatkowska Julia, Miłosz Bielang, Klaudiusz Różański, Jakub Walkusz Aleksander Celej, Jakub Muszyński, Nikodem Bielang

  .

   

   Dowodem wspaniałych sukcesów naszej szkoły jest 98 lokata w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku na rok 2017 / 18.

   Godnym odnotowania jest fakt, iż w klasyfikacji występuje łącznie 612  szkół z całego województwa!

  Jesteśmy 7  szkołą w całym Powiecie Starogardzkim pod względem wyników sportowych.

  Rozpiera nas duma!!!

 • Wspaniały występ klas trzecich W PSP im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim.

       Pierwszy etap edukacji szkolnej za nimi. Uczniowie klasy III a i III b, swoimi osiągnięciami, wynikami, zdolnościami, umiejętnościami podzielili się z przybyłymi gośćmi. W krótkim repertuarze mile zaskoczyli rodziców. Występ rozpoczął się wejściem na salę przy dźwiękach poloneza. Konferansjerzy przekazywali informacje o osiągnięciach poszczególnych uczniów w różnych dziedzinach. Potem zaczęły się występy. Julia Hajduk recytowała wiersz „Spóźniony słowik”. Mateusz Raczkowski zaśpiewał piosenkę „Chodź pomaluj mój świat”. Daria Szmukała zagrała utwór na gitarze. Paulina Jurczyk w duecie z siostrą Olą zaprezentowały pokaz akrobatyczny. Uczniowie uczęszczający w tym roku na zajęcia zespołu muzycznego „Źródło” zaśpiewali przy wsparciu p. Hani Jankowskiej dwa utwory ze swojego bogatego repertuaru. Wszystkie dzieci wierszami, piosenkami i małymi upominkami dziękowali rodzicom za trud wychowawczy i miłość. Rodzice gromkimi brawami nagrodzili dzieci  za przedstawiony pogram artystyczny.

       Po występie głos zabrała pani dyrektor Iwona Wysmułek – Śliwa . Pochwaliła wszystkich uczniów za ich występ, którym była oczarowana. Podziękowała rodzicom za współpracę i gratulowała im tak wspaniałych dzieci. Wreszcie uczniowie otrzymali nagrody książkowe i małe upominki, które wręczyły wychowawczynie  klas, pani Wioleta Kujach i Mirela Trawicka. Nauczyciele otrzymali podziękowania i kwiaty od rodziców za trzyletnią współpracę.

       Następnie wszyscy udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystko odbyło się w miłej i ciepłej atmosferze.

 • 21 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem strażakiem, który przypomniał zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. - Obrazek 1   - Obrazek 2

 • Wycieczka do Fokarium Sea Park

       18 czerwca klasy IV i V udały sie na wycieczkę klasową do Sea Park w Sarbsku niedaleko Łeby. Uczniowie zwiedzanie parku rozpoczęli od pokazu karmienia fok bałtyckich, następnie spacerowali alejami: miniatur latarni morskich polskiego wybrzeża oraz makiet zwierząt morskich. Kolejnym punktem wycieczki był wstęp do Oceanarium Prehistorycznego i projekcja filmu w 3D, było naprawdę przerażająco i groźnie. Uczniowie wzięli też udział w pokazach z uchatkami kalifornijskimi i kotikami południowoamerykańskimi. Foki to bardzo zwinne zwierzęta. Świetnie radzą sobie z żonglerką piłką, skokami przez hula-hop a także biciem brawo. Klasy zwiedzili wrak na wspak, woliery z ptakami, najbardziej zachwycił wszystkich paw- swoim pięknym ogonem. Młodzież zobaczyła również animację "Błękitek Live Show". Uczniowie korzystali również z kolejki szynowej oraz parku zręcznościowego-linowego. Zmęczeni ale z uśmiechem na ustach wracaliśmy do domu.

  Zapraszamy do galerii:  - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

  Anna Kulas

 •      Dnia 15 czerwca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie odbył się VI GMINNY TURNIEJ UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA (3x3x3) na czas. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV Szymon Jankowski. W kategorii klas IV-VII wszystkie najwyższe trofea zdobyli uczniowie klas VII, ale nasz Szymon też świetnie sobie poradził. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

   

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3

   

  Anna Kulas

 • W PIERNIKOWYM MIEŚCIE

       19 czerwca 2018 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do słynnego Torunia. Dowiedzieli się, że „Toruń piernikiem stoi”. I faktycznie dużo sklepów i stoisk oferujących różnorodne pierniki. Było też Muzeum Piernika. Duży , stary budynek , gdzie pachniało przyprawami i przeszłością. Zwiedzili to miejsce. Wszyscy uczniowie na czas pobytu w muzeum piernika , zostali czeladnikami , gdzie od samego mistrza uczyli się tajnej receptury i wypieku piernika. Po ciężkiej pracy, otrzymali swoje gorące piernikowe dzieła i udali się na dalsze zwiedzanie starego miasta. Chodzili uliczkami wśród kamieniczek. Byli pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Smakowali tamtejsze lody. Kupowali pamiątki w ulicznych kramach.

       Przez chwilę mogli zbliżyć się do gwiazd . W Planetarium obejrzeli seans „Cudowna podróż”. To było niezapomniane przeżycie. Następnie w Geodium zwiedzali wystawę opowiadającą dzieje Ziemi. Uczniowie w tym miejscu mogli jeszcze obejrzeć zjawiska przyrodnicze poprzez kręcenie, wciskanie, włączanie i przesuwanie różnych uchwytów i gałek. Świetna zabawa dla każdego.

       Wracając do autokaru spacerowali nadwiślańską promenadą podziwiając widoki. To była udana wycieczka, która wzbogaciła wiedzę i doznania uczniów.

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3  - Obrazek 4

  Mirela Trawicka

 • Wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment

  Tym razem do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni pojechali uczniowie uczęszczający na zajęcia wyrównujące z przyrody, biologii i matematyki, realizowane w ramach Gminnego Projektu „Nauczanie przez działanie kluczem do sukcesu”. Tak jak grupa poprzednia, uczniowie po krótkiej instrukcji zachowania się w tym miejscu ruszyli, by sprawdzać, dotykać, obserwować, doświadczać , eksperymentować. Dobrali się w pary lub mniejszymi grupkami i przechodzili od stanowiska do stanowiska w wybranej przez siebie kolejności. Czas szybko mija, gdy zajęcia są ciekawe. Było tak i tym razem. Ani się nie obejrzeliśmy, a czas pobytu w centrum się skończył. W drodze powrotnej wjechaliśmy na posiłek.

   

  Zapraszamy do galerii:  - Obrazek 1  - Obrazek 2

   

  Mirela Trawicka

 • Podsumowanie zbiórki makulatury – wiosna 2018.

       W wiosennej zbiórce makulatury wzięło udział 41 uczniów naszej szkoły co stanowi 21 % ogółu uczniów . Razem dostarczyli 2370,5 kg makulatury. Wszystko odbyło się przy współpracy rodziców.

  Oto laureaci Gminnego Konkursu Zbiórki Makulatury , którzy otrzymają nagrody książkowe:

  W kategorii klas 0 – III;

  I miejsce – Marcel Reszczyński – 145,5 kg

  II miejsce – Natalia Cabaj – 131 kg

  III miejsce – Natalia Szczypior – 96 kg

  IV miejsce – Marcel Pawelec – 53 kg

  W kategorii klas IV – VI ;

  I miejsce – Przemysław Pilarski – 163 kg

  II miejsce – Milena Stobba – 93 kg.

  II miejsce – Paulina Stobba – 93 kg.

  III miejsce – Arkadiusz Szablewski – 93 kg.

  IV miejsce – Dagmara Szablewska – 85 kg

  V miejsce – Milewski Mateusz – 74 kg.

  W kategorii klas VII – II g.;

  I miejsce – Oliwia Porazik – 185 kg.

  II miejsce – Maciej Zblewski – 156 kg.

  III miejsce – Paweł Lange – 120 kg.

  IV miejsce – Miłosz Bielang 103 kg.

  V miejsce – Julia Bujak 65 kg.

       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, bo swoją postawą ratują drzewa . Uczmy się od nich segregować śmieci. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w tym konkursie w edycji jesiennej.

  Koordynator konkursu

  Mirela Trawicka

 • W piątek 15 czerwca w naszej szkole mieliśmy okazje do sprawdzenia się podczas wspinaczki na ściance. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością próbowali swoich sił w tej dyscyplinie sportowej.  

   - Obrazek 1  - Obrazek 2  - Obrazek 3

 • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW

  W PSP W KLESZCZEWIE KOŚC.

       13 czerwca 2018 roku zebraliśmy się wszyscy, aby podsumować konkurs zbiórki kasztanów. Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Koła Łowieckiego „Ryś” w Gdańsku : łowczy Andrzej Edel, myśliwy Łukasz Plata i skarbnik Andrzej Nowak. Myśliwych powitała pani Mirela Trawicka, koordynator konkursu.

       Nasza współpraca trwa już 15 lat. Co roku jesienią dzieci wspierane przez rodziców i pracowników szkoły prześcigają się w ilościach zebranych kasztanów. W tym roku 39 uczniów zebrało razem 1500 kg. Nie był to imponujący wynik w porównaniu z poprzednimi latami, ale jaki urodzaj taki zbiór.

       Myśliwi przeprowadzili z uczniami pogadankę w czasie, której sprawdzili wiedzę uczniów na temat znajomości nazw zwierząt występujących w polskich lasach. Okazało się, że nasi uczniowie dość dobrze orientują się w temacie. Panowie w czasie zadanych pytań posiłkowali się przepięknymi zdjęciami, które potem przekazali na rzecz szkoły. Wreszcie nastąpił moment wręczenia nagród. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. To dla nich czekało 39 toreb z ciekawymi, cennymi i przydatnymi przedmiotami. Wręczanie rozpoczęli od ostatniego miejsca do pierwszego. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III b Filip Bujak, który uzbierał – 150 kg, drugie uczeń klasy I Hubert Balicki – 100 kg, trzecie Szymon Stoffa z kl. III b i Szymon Balicki z kl. IV po 97 kg. Nagrodzeni uczniowie stwierdzili, że wato było czekać na to spotkanie. Pani dyrektor Iwona Wysmułek – Śliwa podziękowała za współpracę i przekazała laurkę dla koła łowieckiego, natomiast uczniowie wręczyli laurki panom myśliwym za ich zaangażowanie w realizację konkursu.

  Jesienią zaczynamy kolejną edycję konkursu, ale zmieni się trochę regulamin.

  Zapraszamy do galerii: - Obrazek 1  - Obrazek 2

  M.T.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  83-206 Kleszczewo Kościerskie
  ul. Skarszewska 19
 • 58 5616822

Galeria zdjęć