• 7 urodziny Leny

• 12 stycznia w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Lenki. ♥️ życzymy wszystkiego najlepszego , dużo szczęścia 😘🥰♥️🌹

• Ogólnopolski Konkurs „Szkolne Przygody Swojaków”

•         Uczniowie klasy I - III SP w Kleszczewie Kościerskim z wielkim zapałem przystąpili do Konkursu Szkolny Gang Swojaków. Postanowiliśmy przyłożyć się do ochrony zwierząt zagrożonych w Polsce.

Każdy uczeń przy współudziale rodziców realizował zadania z albumu. W klasie  dzieci omawiały to na forum. Wyświetlaliśmy zdjęcia przysłane przez rodziców. W celu poznania zwierząt zagrożonych korzystaliśmy z gotowych scenariuszy, prezentacji i filmików. Ustaliliśmy, że klasa III wykona makietę Kociewia, naszego regionu kulturowego. Klasa I makietę gminy Zblewo. Klasa II makietę najbliższej okolicy. W Internecie szukaliśmy informacji o regionie i o zwierzętach tu występujących. Wybraliśmy się do pobliskiego lasu i szukaliśmy tropów zwierząt. Byliśmy na wycieczce w ogrodzie dendrologicznym w Wirtach . W szkole mieliśmy pogadankę z leśnikami. Wykonaliśmy bardzo dużo prac plastycznych przedstawiających zwierzęta zagrożone. Rysowaliśmy, malowaliśmy, lepiliśmy z plasteliny. Przystąpiliśmy do tworzenia makiety, a prace przydzieliliśmy sobie tak, aby każde dziecko brało udział w jej tworzeniu. Szkic regionu wykonała wychowawczyni. Uczniowie malowali, wykonali drzewa, ulepili zwierzęta, wykonały tabliczki z nazwami miast, wsi, rzek występujących w regionie. Kolorowali wzory kociewskie. W klasie zawisły napisane przez dzieci notatki o zwierzętach, prace przedstawiające zwierzęta. Zrobiliśmy sobie Dzień Zagrożonego Zwierzaka. Dzieci podzieliły się na grupy reprezentujące dane zwierzęta. Przyniosły swoje maskotki. Każda grupa miała za zadanie opowiedzieć o swoim zwierzęciu i uzasadnić potrzebę ochrony gatunkowej. W tym samym konkursie brała udział grupa przedszkolna. Ich zadaniem konkursowym było zaśpiewanie i nagranie piosenki o Swojakach i przesłanie tego nagrania.

Wszystkie nasze plany zostały zrealizowane. Dzięki tym działaniom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o regionie i zwierzętach chronionych w Polsce. Prace konkursowe zostały wysłane i zakwalifikowane do konkursu. Na wyniki musimy poczekać.

• Kalendarz adwentowy.

•           Od pierwszego grudnia uczniowie klas I –III wykonywali zadania umieszczone w klasowych kalendarzach adwentowych . Kalendarze przygotowały wychowawczynie klas. Zadania były różne, ale najczęściej chodziło oto, aby szanować siebie i innych, właściwie  zachowywać się  w różnych sytuacjach, przygotowywać się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Codziennie inne dziecko odczytywało zadania na dany dzień. W piątek czytaliśmy zadania na dni wolne od zajęć. Resztę zadań w czasie nauki zdalnej. Zadania te integrowały zespół klasowy i mobilizowały do różnych działań. Milej mijał nam czas przedświąteczny.