• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła otrzymała na ten cel 60 000 zł.

Elementy zakupione do szkoły. Do czego i na jakich zajęciach sprzęt będzie użytkowany.

Drukarka 3D wraz z akcesoriami.

Zostanie wykorzystana na zajęciach technicznych. Drukarki 3D coraz częściej wykorzystywane są w medycynie, budownictwie czy do codziennych potrzeb. Wykorzystanie jej na lekcjach pozwoli kształtować wyobraźnię dziecka ale też pozwoli na dostęp ucznia do nowoczesnych technologii.

Stacja lutownicza.

Wykorzystywana będzie na zajęciach technicznych. Umiejętności jej obsługi przyda się szczególnie osobom, które chcą samodzielnie konstruować, naprawiać i majsterkować.

Klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami

Wykorzystywane będą na zajęciach matematycznych, informatycznych, robotyki. Uczniowie będą mieli okazję samodzielnie odkrywać prawa fizyki i matematyki. Klocki kształtują i rozwijają wyobraźnię przestrzenną dziecka oraz logiczne myślenie.

Skribot

SkriBot to zestaw do robotyki dla szkół pozwalający na samodzielne stworzenie robota edukacyjnego krok po kroku. SkriBot to nie tylko robot do programowania, edukacja zaczyna się na etapie budowania go od zera. Dzięki technologii Skriware zarówno nauczyciele, jak i uczniowie poznają podstawy mechaniki i elektroniki.

Nagłośnienie z akcesoriami oraz sprzęt studyjny do nagrywania, aparat fotograficzny, zestaw oświetleniowy.

Nagłośnienie to nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany na zajęciach teatralnych, sportowych, wokalnych, polonistycznych. Będzie wykorzystywany do imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, kiermaszów, pokazu talentów, dokumentowania życia Szkoły.