• Szanowni uczniowie i rodzice!

W ramach projektu „Otwórz się na pomoc” zapraszamy Was do skorzystania z materiałów dotyczącą problemów z jakimi spotykamy się w naszej codzienności.

Na poszczególnych stronach znajdziecie historie osób, które w swoim życiu zetknęły się lub doświadczyły osobiście problemu alkoholu, przemocy, depresji oraz dopalaczy.

Film opiera się na nieliniowej narracji i interakcji. Od Ciebie jako użytkownika wymagana jest akcja – tak samo jak w grze. Od Twojej decyzji zależy to, jak potoczy się historia 18-letniego Piotra.
    Film staje się grą, w której użytkownik dokonuje wyborów i reakcji na namowy kolegów.

Jest to bardzo dobre, nie nudne, nie sztampowe narzędzie, które pobudzi młodego człowieka do myślenia i dokonywania samodzielnych, mądrych decyzji.

Wszystkie materiały w projekcie zostały przygotowane przy ścisłej współpracy z doktorem nauk społecznych Arturem Malczewskim , który od ponad 20 lat zajmuje się monitorowaniem i przeciwdziałaniem narkomanii. Pracuje w Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Partnerem merytorycznym projektu został Instytutu Praw pacjenta i Informacji Zdrowotnej.

"Otwórz się na pomoc - alkohol"

"Otwórz się na pomoc - przemoc"

"Otwórz się na pomoc - depresja"

"Otwórz się na pomoc - dopalacze"