• Pasowanie na przedszkolaka

• Dnia 20.10.2023 r. w oddziałach przedszkolnych działających przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim odbyło się uroczyste pasowanie na Przedszkolaka.

Dzieci zaprezentowały się w części artystycznej przed zaproszonymi gośćmi, którymi byli: jako przedstawiciel Wójta Gminy Zblewo, pani kierownik CUW Malwina Deska, która przywiozła ze sobą słodki upominek oraz Proboszcz kleszczewskiej parafii ks. Tadeusz Stajkowski. Nie zabrakło także rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły.

Starsze przedszkolaki z grupy ,,Żabki’’ przyjęły do swego grona młodszych kolegów z dwóch grup: ,,Biedronek’’ oraz ,,Motylków’’. Śpiewając i tańcząc, maluchy udowodniły, że są godne stać się prawdziwymi przedszkolakami. Najmłodsze dzieci przygotowały także inscenizację ,,Rzepki’’ J. Tuwima. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i mali aktorzy otrzymali gromkie brawa

Zwieńczeniem wydarzenia było uroczyste pasowanie oraz ślubowanie, które nasze przedszkolaki złożyły przed dyrektorem naszej szkoły Iwoną Wysmułek-Śliwą. Pani dyrektor życzyła wszystkim udanego dnia oraz samych pięknych dni spędzonych w naszym przedszkolu.

Po tej podniosłej chwili nastąpiło wręczenie dyplomów i upominków, pamiątkowe zdjęcia oraz wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

• PRIMUS INTER PARES

• Absolwent naszej szkoły Jakub Orlikowski otrzymał z rąk wójta Gminy Zblewo stypendium Primus Inter Pares za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i działaność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Serdecznie gratulujemy! Życzymy sukcesów na dalszej drodze edukacyjnej.

foto Magdalena Apostołowicz

• Pamiętamy...

• 16 października 1978 metropolita krakowski Karol Wojtyła został wybrany na Papieża i przyjął imię Jan Paweł II.

• Jesienne drzewo - konkurs plastyczny

• Szkolny Konkurs Plastyczny

„Moje ulubione drzewo jesienią”.

Konkurs został zorganizowany z okazji  „Dnia Drzewa”, który świętujemy 10 października.  Na konkurs wpłynęło 37 prac, które obecnie zdobią naszą szkołę. Najwięcej prac wykonali najmłodsi, dlatego komisja postanowiła wybrać prace w następujących kategoriach wiekowych.

Kategoria klasa I;

I miejsce – Antonina Kiejnowska

II miejsce – Maciej Muszynski

Kategoria klasa II;

I miejsce – Borys Sperber,

II miejsce – Lena Machajewska

III miejsce – Zofia Schalkowska

Kategoria klasa III;

I miejsce – Jagoda Masowa,

II miejsce –Julia Rynkowska,

III miejsce – Wiktoria Olejnik

Wyróżnienie – Igor Litkowski

Kategoria  klas IV – VI;

I miejsce – Marta Mrówczyńska

II miejsce- Milena Gnutek

III miejsce – Natalia Szczypior

Organizator konkursu: M. Trawicka

• Dzień Edukacji Narodowej, Stypendia

• 13 października 2023 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczenia stypendiów motywacyjnych i sportowych za II półrocze 2022/2023 roku.

Wszyscy uczniowie naszej wspólnoty szkolnej wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami mogli zobaczyć program artystyczny przygotowany przez klasę VI. Przy akompaniamencie chóru, posłuchać mogliśmy poezji recytowanej przez uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło również utworów muzycznych, którymi podziękować chcieliśmy naszym wspaniałym nauczycielom za ich ciężką pracę i wytrwałość, za cierpliwość i dobro jakie okazują nam każdego dnia! Pani dyrektor wraz z przybyłym na uroczystość Sekretarzem Gminy Zblewo Danielem Szpręgą wręczyła stypendia aż 17 uczniom naszej szkoły. W uroczystości uczestniczył również proboszcz prarafii Kleszczewo ks. Tadeusz Stajkowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Podolska.

Gratulujemy serdecznie sukcesów!

Życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły pogody ducha i życzliwości oraz spełnienia zawodowego.

Paulina Piotrzkowska

Foto: Roma Kwartnik

• Rajd rowerowy

• "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Pod takim hasłem odbył się rajd rowerowy na orientację. Rywalizacja, intensywne myślę, odpowiedzi na pytania, szukanie oznakowanych punktów, prędkość, czas... Każdy punkt miał znaczenie i od tego wszystkiego zależało zajęcie miejsca. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce! Gratulujemy!!! 😁💪🚴🚵

• Z wizytą u pielęgniarki

• W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy gabinet pielęgniarki szkolnej,pani Wiesi. Odbyliśmy ciekawą rozmowę. Otrzymaliśmy ciekawe porady dotyczące tego, jak dbać o zdrówko i zachować higienę. Było bardzo sympatycznie i pouczająco.