• XIII ŚWIATOWY  DZIEŃ  TABLICZKI  MNOŻENIA w naszej szkole :)

          •      Dnia 17 listopada 2023r. miała miejsce akcja matematyczna związana z XIII Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia.

            Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna matematyczna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

            „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie młodsi uczniowie. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali młodszych i starszych kolegów oraz dorosłych.

               Światowy Dzień Tabliczki mnożenia stał się w naszej szkole wesołym i pouczającym wydarzeniem. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

            Głównym mottem akcji było „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają…”

            Akcja miała ciekawy przebieg. Młodsi uczniowie, pod opieką szkolnego koordynatora-nauczyciela, wcielali się w role egzaminatorów i przepytywali uczniów i pracowników szkoły z tabliczki mnożenia. „Egzaminy” opierały się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz imienny certyfikat.

                                                                                                                      Koordynator szkolny akcji: Anna Glich


          • Święto Niepodległości

          • 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawieczne dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów, niepodległości.  Z tej okazji w naszej szkole 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystość przygotowanej przez uczniów z klas 6 i 7  oraz zespół muzyczny „Źródło” przypomnieliśmy sobie te trudne czasy niewoli narodowej, zabory, kiedy to Polska przez 123 lata nie istniała na mapach Europy jako państwo.  Zobaczyliśmy również, że  niepodległość wywalczyli sobie sami Polacy wykorzystując zaistniałe, sprzyjające okoliczności historyczne. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii, patriotyzmu uświadamiając nas po raz kolejny, że „niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko darem, który trzeba pielęgnować.”.

            Anna Zgryza

          • Dzień zdrowego śniadania

          • Dnia 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Zdrowego Śniadania”. Dzieci przyniosły zdrowe i odżywcze produkty spożywcze. Potem samodzielnie przygotowały sobie kolorowe kanapki, które dały im siłę, energię i radość. Dobrze odżywiony organizm prawidłowo funkcjonuje.

            Rozpoczęliśmy także akcję z konkursu „Gang Mocniaków”. Omówiliśmy sobie „Talerz Zdrowego Żywienia” czyli co jeść, czego więcej, czego mniej, co można czym zastąpić, aby posiłek był dobrze zbilansowany. Uczniowie otrzymali „Dzienniczki”, w których będą wklejali naklejki za zdrowe posiłki zjadane w ciągu dnia.

                                                                                                                                   M. Trawicka

          • Wyniki konkursu na wykonanie różańca - październik 2023 r.

          •    Jan Paweł II, dzisiaj NASZ ŚWIĘTY PATRON bardzo ukochał tę modlitwę jaką jest różaniec. Idąc  Jego wzorem, szczególnie w październiku, wielu z nas modli się na różańcu. Ale też są tacy, którzy modlą się przez cały rok.

               Pamiętamy też, że organizujemy w październiku szkolny konkurs na najpiękniejszy RÓŻANIEC, wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów. A cieszy nas pozytywna odpowiedź na w/w konkurs, którego głównym celem jest rozbudzenie umiłowania tej wyjątkowej modlitwy, indywidualnej czy wspólnotowej. Również rozwój naszych talentów, pobudzenie swojej wyobraźni i pomysłowości. A teraz wyniki.

               W tym roku aż 30 uczniów wykonało przepiękne różańce, które musiała ocenić i wyłonić te najpiękniejsze komisja konkursowa. Pani Danuta Przytarska, Paulina Piotrzkowska i Zbigniew Bigilski w 3 kategoriach przyznali następujące miejsca i wyróżnienia:

            Kategoria:   kl. I-III

            I miejsce  (ex aequo) – Borys Sperber i Zofia Wołoszyk

            II miejsce (ex aequo)  – Antonina Kiejnowska  i Jagoda Masowa

            a III miejsca aż czworo uczestników  – Maciej Muszyński,  Jan Zgryza,

            Marcelina Wietrzykowska i Antoni Reszka

            Wyróżnienia:

            Paweł Jurczyk

            Lena Tusień

            Kinga Stolz

            Igor Greca

            Kornelia Łuczkowska

            Kinga Szarafin

            Emilia Zakrzewska

            Kategoria:   kl. IV-V

            I miejsce – Marcel Bujak

            II miejsce – Maksymilian Rakowski

            a III miejsca (ex aequo) – Natalia Szczypior i Adam Kaiser

            Wyróżnienie dla Natalii Niesiołowskiej

             

            Kategoria:   kl. VI-VIII

            I miejsce – Amelia Manszewska

            II miejsce – Hubert Balicki

            III miejsce – Cezary Wołoszyn

             

            Pozostali uczestnicy z kl. IV-VIII:

            - Jakub Raczkowski, Wiktoria Jurczyk, Blanka Wołoszyn, Maciej Orlikowski, Martyna Reszka, Milena Szachta i Samanta Zaremska.

                We wtorek 31 października na Apelu zostały wręczone nagrody, dyplomy i dla wszystkich upominki. A fotki przedstawiają nagrodzonych i wykonane prace.                                                                         

                Wszystkim gratulujemy!

             

                                                              Danuta Przytarska i Zbigniew Bigilski