Wydarzenia
Walentynki zerówki 💖
- 36
Walentynki maluszków 💖
- 32
Dzień Bezpiecznego Internetu
We wtorek, 9 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Uczniowie klas 1-3 na lekcjach informatyki, przypomnieli sobie zasady bezpiecznego internetu, omawiali czyhające zagrożenia, oraz uczyli się jak reagować na ewentualne niebezpieczeństwa rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz tworzyli plakaty propagujące bezpieczny Internet. W klasach IV-V w minionym tygodniu zostały przeprowadzone lekcje związane z tym, jak poradzić sobie w świecie (dez)informacji? Lekcje przygotowanane zostały przez stowarzyszenie Pravda w ramach kampanii
#zaszczepfakty organizowanej we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia. A w klasach VI-VIII miała miejsce pogadanka online i projekcja filmu związana z nadużywaniem Internetu i uzależnieniem od niego. Wykorzystane materiały są zasobami Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.Anna Kulas
Roma Kwartnik5
Tłusty czwartek w maluszkach 🍩🍩🍩
Nowa galeria Tłusty czwartek w maluszkach 🍩🍩🍩 została dodana do albumu fotograficznego
6
Jak świętować, to świętować. 😋 Dzień pizzy w klasie I.
- 21
Dzień pizzy u maluszków
- 13
Dzień pizzy w zerówce
- 10
Białe szaleństwo klasy 3
- 20
Zimowe szaleństwo pierwszaków.
- 7
PODZIĘKOWANIA
Dwie rzeczy, które najtrudniej powiedzieć?
Cześć – po raz pierwszy,
Do widzenia – po raz ostatni.
[https://www.lifeorlove.com/2124/najtrudniejsze_sa_powitania_i_pozegnania.html]
26 stycznia 2021 roku pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim i zaproszeni goście pożegnali odchodzącą na emeryturę wieloletnią nauczycielkę języka polskiego w tej szkole – Panią Marzennę Dąbrowską. Z uwagi na panującą pandemię, przedstawiciele uczniów spotkali się ze swoją nauczycielką innego dnia, 29 stycznia.
Podziękowania w imieniu społeczności szkolnej złożyła dyrektor placówki, Iwona Wysmułek – Śliwa, a także z ramienia wójta gminy Zblewo, Artura Herold - kierownik CUW w Zblewie, Marek Mischke, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora w naszej szkole. Wzruszające chwile uświetniła piosenka autorstwa Hanny Jankowskiej, podsumowująca całą karierę jubilatki.
1. Gdy Marzenka w świat odchodzi,
serca nasze z bólu drżą.
Przy Niej wciąż jesteśmy młodzi,
dni piękniejsze zwykle są.
Wszystkich chętnie wysłuchała,
i zranionych, smutnych, złych.
Dobrych rad nam udzielała.
Zawsze mało właśnie tych.
2. Już uczniowie mówią sobie
i w ukryciu ronią łzy,
Kto o życiu nam opowie?
No kto piękniej jak nie Ty?
Gramatyka i lektury
i autorzy wielkich dzieł,
niech nam teraz powie Który,
co te będzie działo się?
3. Twoja dobroć, serce wielkie,
wciąż otwarte na nasz los,
nasze troski, smutki wszelkie.
Bierzesz z Sobą wielki trzos.
Tęsknić wciąż będziemy pewnie
i wspomnienia sobie snuć,
te radosne i te rzewne...
Zostań z nami, do nas wróć!!!
Cóż mogą wyrazić słowa? Tak wiele i jednocześnie tak mało. Ale właśnie to słowa były tworzywem, nad którym pracowała Pani Marzenna w czasie lekcji przez niemal 40 lat. Swoją pasją, zaangażowaniem porywała uczniów, zachęcała do przekraczania własnych barier. Dzięki Jej trosce uczniowie mogli rozwijać talenty, realizować hobby, uczestniczyć w różnych projektach i przedsięwzięciach. Była też wychowawcą, który dostrzegał i doceniał swoich uczniów, kształtował umysły i charaktery. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod Jej opieką, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. Dziękujemy za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń uczniów, za zaufanie, którym Pani ich obdarzała, za każde dobre słowo, otwarte serce i wyrozumiałość!
Pani Marzenna to także serdeczna i szczera koleżanka. Tytan pracy, osoba o wielu osiągnięciach zawodowych. Swoją ogromną wiedzą chętnie dzieliła się z młodszymi nauczycielami, w myśl słów patrona naszej szkoły, świętego Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Za wszystkie miłe słowa, rady, zachęty, za dobroć i życzliwość z całego serca dziękujemy! Dziękujemy Pani za wspólną pracę, za wieloletni trud, za zapisanie w historii naszej szkoły najbardziej wartościowych kart.
Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę to koniec tu i teraz, ale jednocześnie początek Nowego – życzymy realizacji wszystkich marzeń, planów i zamierzeń, na które brakowało czasu w codziennym natłoku pracy zawodowej, a bogactwo doświadczeń, Pani aktywność i pomysłowość niech nadal służą lokalnym społecznościom. Życzymy także, aby każdy nadchodzący dzień obdarzał Panią zdrowiem i radością, był czasem odpoczynku i spotkań z najbliższymi.
Do widzenia!
w imieniu społeczności szkolnej PSP w Kleszczewie Kościerskim –
Monika Glaner
Strażak...
W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję porozmawiać z Panem strażakiem, który chętnie odpowiadał na pytania dzieci oraz pokazał nam, jak wygląda wnętrze wozu strażackiego.
Bal karnawałowy
Bal inny niż wszystkie poprzednie, ale udany. 29 stycznia 2021 roku swoje bale mieli uczniowie klas I - III, a 2 lutego 2021 roku oddział zerówki i maluszków.
Każdy w swojej klasie, w swoim gronie. Jak zwykle dzieci zmieniły się, dzięki strojom i charakteryzacji, w najróżniejsze, dziwne postaci. Jakie? Najlepiej będzie to ocenić oglądając zdjęcia i filmiki z zabawy. Tańce były różne. Dzieci tańczyły swoje układy lub wzorowali się na gotowych układach tanecznych. Były zabawy z krzesełkami, rytmiczne, z balonami, wstążeczkami i inne. Jak bal to i przekąski słodkie i słone oraz napoje, o które zadbali oczywiście rodzice. Radość, śmiech, muzyka rozbrzmiewały z każdej Sali lekcyjnej. Dzieci wcześniej przygotowały wraz z wychowawcami zarówno wystrój sal „balowych” jak i repertuar tańców.
Było kolorowo, wspaniale i karnawałowo. Dzieci uradowane wracały do swoich domów.
101134238
Zbiórka nakrętek!
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do zbiórki nakrętek plastikowych,które można wrzucać do przygotowanego w tym celu pojemnika, który stoi przy kantorku woźnego.
Góra grosza!
Przyłączy się i razem usypmy 21. wielką górę grosza. W tej akcji każdy najdrobniejszy grosik ma wielką moc!
Grosiki możemy przynosić do 31 maja 2021 r.
W-f nie zawsze musi być nudny
Zimowe zabawy zeróweczki :)
Nowa galeria Zimowe zabawy zeróweczki :) została dodana do albumu fotograficznego
7
Zimowe zabawy klasy 1☃️
- 7
"Razem na Święta"
Szopki Bożonarodzeniowe
Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku, w miesiącu grudniu, nasi uczniowie budowali swe Szopki Bożonarodzeniowe. Tym razem mogli tworzyć swe dzieła według własnego pomysłu i nie mieli narzuconych żadnych ograniczeń, jak uprzednio zapisanych i podanych w regulaminach. Ponadto, można było wykorzystać jeden czy dwa elementy z szopek z lat ubiegłych. Również młodsze dzieci mogły poprosić o niewielką pomoc swoich najbliższych, szczególnie w tych pracach, gdzie można było łatwo się oparzyć gorącym klejem czy skaleczyć podczas piłowania deski, sklejki itp. A takim trochę ukrytym celem było to, żeby podczas pracy, spędzić czas ze swoją rodziną. Należy mieć tylko nadzieję, że budowało to dobre relacje dzieci – rodzice – rodzeństwo – dziadkowie.
Do tej pory zawsze były to prace, które brały udział najpierw w szkolnym, a następnie w dekanalnym konkursie na wykonanie najpiękniejszej szopki. W tym roku, nie odważyliśmy się, aby na podstawie nadesłanych zdjęć wybrać te najpiękniejsze, bo łatwo można by kogoś skrzywdzić, nie zauważając detali, które często decydują o zajętych miejscach. Dlatego nagrodą dla wszystkich, którzy wykonali swe dzieła była, prawie zawsze najwyższa ocena z religii. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Niech nasze Szopki będą umieszczone w centralnym miejscu w naszych udekorowanych z okazji Świąt Bożego Narodzenia domach.
Ps. Proszę wybaczyć, że nie wszystkie szopki zostały przedstawione pod artykułem.
Zbigniew Bigilski
8
Przygotowania do świąt.
- 18
Archiwum Aktualności